„Różowy Poniedziałek” w Niemczech. Propaganda bolszewicka 1920 vs niemiecka propaganda AD 2017 – znajdź różnicę! - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

„Różowy Poniedziałek” w Niemczech. Propaganda bolszewicka 1920 vs niemiecka propaganda AD 2017 – znajdź różnicę!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Podczas obchodów „Różowego Poniedziałku” – najważniejszego dnia kończącego się karnawału – w Nadrenii w zachodnich Niemczech w mało elegancki sposób odniesiono się do sytuacji w Polsce oraz USA.

W Dueseldorfie polski rząd został przedstawiony jako makieta wściekłego psa pożerającego kiełbasę z napisem „Demokracja”. Efektem tej konsumpcji jest „Dyktatura”.

Donald Trump przejął w tym roku od Jarosława Kaczyńskiego „palmę pierwszeństwa” jako obiekt najbardziej wulgarnych kpin. W Kolonii został przedstawiony jako niezbyt rozgarnięty uczeń w krótkich spodenkach klepiący po tylnej części ciała Statuę Wolności i ciągnący za włosy leżącą na ziemi kobietę symbolizującą Unię Europejską.

W Moguncji prezydenta USA zaprezentowano jako „słonia w składzie porcelany”, zaś w Duesseldorfie, jako… gwałciciela Statui Wolności. Twórcy platform tłumaczą, że „sytuacja jest wyjątkowo niebezpieczna” i dlatego trzeba pokazywać ją w sposób szczególnie drastyczny.

Propaganda bolszewicka 1920 vs niemiecka propaganda AD 2017 – znajdź różnicę

Propaganda wymierzona w Polskę ze strony politruków bolszewickich używana podczas agresji w 1920 żyje własnym życiem. Bardzo podobny symbol został użyty podczas parady Rosenmontag w Duesseldorfie 97 lat później.

Jarosław Kaczyński został przedstawiony jako buldog pożerający kiełbasę (demokracja). Od razu przypomniała się wojna polsko-bolszewicka i propaganda wymierzona w Polskę. Poniżej antypolski plakat sowieckiej agencji ROSTA z 1920:

Za: http://niezlomni.com, http://pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,476FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy