w ,

„Różowy Poniedziałek” w Niemczech. Propaganda bolszewicka 1920 vs niemiecka propaganda AD 2017 – znajdź różnicę!

Podczas obchodów „Różowego Poniedziałku” – najważniejszego dnia kończącego się karnawału – w Nadrenii w zachodnich Niemczech w mało elegancki sposób odniesiono się do sytuacji w Polsce oraz USA.

W Dueseldorfie polski rząd został przedstawiony jako makieta wściekłego psa pożerającego kiełbasę z napisem „Demokracja”. Efektem tej konsumpcji jest „Dyktatura”.

Donald Trump przejął w tym roku od Jarosława Kaczyńskiego „palmę pierwszeństwa” jako obiekt najbardziej wulgarnych kpin. W Kolonii został przedstawiony jako niezbyt rozgarnięty uczeń w krótkich spodenkach klepiący po tylnej części ciała Statuę Wolności i ciągnący za włosy leżącą na ziemi kobietę symbolizującą Unię Europejską.

W Moguncji prezydenta USA zaprezentowano jako „słonia w składzie porcelany”, zaś w Duesseldorfie, jako… gwałciciela Statui Wolności. Twórcy platform tłumaczą, że „sytuacja jest wyjątkowo niebezpieczna” i dlatego trzeba pokazywać ją w sposób szczególnie drastyczny.

Propaganda bolszewicka 1920 vs niemiecka propaganda AD 2017 – znajdź różnicę

Propaganda wymierzona w Polskę ze strony politruków bolszewickich używana podczas agresji w 1920 żyje własnym życiem. Bardzo podobny symbol został użyty podczas parady Rosenmontag w Duesseldorfie 97 lat później.

Jarosław Kaczyński został przedstawiony jako buldog pożerający kiełbasę (demokracja). Od razu przypomniała się wojna polsko-bolszewicka i propaganda wymierzona w Polskę. Poniżej antypolski plakat sowieckiej agencji ROSTA z 1920:

Za: http://niezlomni.com, http://pch24.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W Vanersborg (Szwecja) podpalono obóz dla „uchodźców”

Krasnodębski: Tuska trudno popierać ze względów moralnych. Kwestia jego przyszłości jest drugorzędna