w ,

Ruch Narodowy i Partia Wolność podpisały umowę o powołaniu koalicji na wybory do Europarlamentu

Krzysztof Bosak na swoim profilu na Twitterze napisał: “Wczoraj podpisaliśmy umowę pomiędzy #RuchNarodowy i @_Wolnosc o powołaniu koalicji na wybory do Europarlamentu. Cieszy dobra atmosfera rozmów. Teraz czeka nas mnóstwo pracy. Jesteśmy otwarci także na innych partnerów. Nasz cel: JEDNA silna lista eurosceptyczna!”

Robert Winnicki podczas konferencji prasowej zapowiedział, że przedstawiciele koalicji będą rozmawiali ze środowiskami patriotycznymi, niepodległościowym, narodowymi i wolnościowymi o utworzeniu jak najszerszego frontu przeciwko “dyktatowi Brukseli”. – Unia Europejska i Bruksela nie może dyktować, jak ma wyglądać życie, prawo, jak ma wyglądać sytuacja w Polsce – ocenił prezes RN.

Na profilu Partii Wolność pojawił się wpis: “Wielka koalicja do Parlamentu Europejskiego stała się faktem! Partia Wolność i Ruch Narodowy zawarły umowę o wspólnym starcie w wiosennych wyborach. Nie zawsze jesteśmy zgodni, ale łączy nas jeden cel – wolność i suwerenność naszej Ojczyzny. Wystawimy jedną listę osób o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich. Interes Rzeczpospolitej Polskiej jest dla nas najważniejszy.

Dzisiaj informujemy o fakcie zawarcia współpracy. Nazwę koalicji podamy na początku przyszłego roku. Zapraszamy wszystkich zwolenników naszych idei do włączenia się we wspólną batalię, która czeka nas wiosną 2019!”

Komentarz na profilu Ruchu Narodowego: “W środę, 5 grudnia 2018 roku, władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą dożycia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 roku zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego.”

Komentarz liderów Ruchu Narodowego na temat antyunijnej koalicji:

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Patryk Jaki: “Jestem gotowy kandydować do Parlamentu Europejskiego. Chciałbym pomóc Zjednoczonej Prawicy wygrać te wybory.”

Stanowcza deklaracja! Korwin-Mikke: “Ustąpię Panu Jakubiakowi jedynkę z okręgu mazowieckiego”.