Sąd w 2 dni skazał na 1,5 roku bezwzględnego więzienia pijanego kierowcę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Można? Jak widać można! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Sąd w 2 dni skazał na 1,5 roku bezwzględnego więzienia pijanego kierowcę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Można? Jak widać można!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Sądy w Polsce nie miały ostatnio dobrej prasy. Sędziowie-złodzieje, kontrowersyjne wyroki, wypuszczanie z aresztów groźnych przestępców. Są też jednak przypadki, które warto pokazywać jako wzór do naśladowania. Sąd w Białogardzie w ciągu 2 dni skazał na 1,5 roku bezwzględnego więzienia pijanego kierowcę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. O szybkim skazaniu pijanego przygłupa zadecydowała współpraca policji oraz sądu. Oto jak powinna wyglądać sprawiedliwość w wersji szybkiej i nieuchronnej!

Jak donosi lokalny “Głos Koszaliński” – w minioną sobotę 22-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego BMW, mimo iż był kompletnie pijany (późniejsze badanie alkomatem wykazało 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Na rynku w Białogardzie potrącił on pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja wszczęła jednak skuteczny, jak się okazało, pościg i szybko ujęła młodego kierowcę BMW.

Mężczyzna, dzięki wnioskowi policji o rozpoznanie sprawy w postępowaniu przyspieszonym, tuż po wytrzeźwieniu został doprowadzony do sądu w Białogardzie. Charakterystyczne w tym trybie jest to, że policyjny wniosek zastępuje akt oskarżenia. Sąd zgodził się na przeprowadzenie przyspieszonego postępowania dzięki czemu 22-latek już w poniedziałek mógł usłyszeć wyrok – 1,5 roku bezwzględnego więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 10 tys. zł nawiązki!

Brawo sąd i policja! Tak powinna wyglądać sprawiedliwość w wersji szybkiej i nieuchronnej!

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,236FaniLubię
17,861ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy