w ,

Skandaliczna decyzja władz Gdańska

Gdańsk jako miasto, bezpośrednio kojarzy się z wydarzeniami dotyczącymi walki z systemem PRL.
Dlatego tym bardziej, dziwi decyzja władz miasta Gdańska związana z prezentacją wystawy dotyczącej “Solidarności”.

– Wystawa „Tu rodziła się Solidarność” miała na celu przypomnienie jednego z największych wydarzeń końca XX wieku, czyli powstania przed 40 laty Solidarności, która doprowadziła do ogromnych przemian 1989 r., w następstwie których upadł zbrodniczy komunizm. IPN przygotował tę ekspozycję dla ponad 50 miejscowości w całej Polsce, a gdański Plac Solidarności, plac ze słynnymi trzema krzyżami, jest tym miejscem, gdzie ta historia realizowała się w sposób szczególny. Tym bardziej uważam, że decyzja władz Gdańska jest nie tylko niezrozumiała, ale wręcz skandaliczna – powiedział prezes IPN Jarosław Szarek.

– To jest decyzja skandaliczna; decyzja, co warto podkreślić, zupełnie obca duchowi Solidarności, która rodziła się w tym miejscu. Przecież Solidarność była wspólnotą, ruchem dla wszystkich i nie jest jasne, co przez tę decyzję miasto Gdańsk chciało nam powiedzieć – dodał

Dodatkowo, władze miasta poprosiły o to by IPN nie organizował innych wystaw na Placu Trzech Krzyży:

Prosimy też, by w przyszłości zrezygnowali Państwo z projektowania kolejnych wystaw w tym właśnie miejscu – dodał pracownik biura prezydenta.

To nie pierwszy raz, gdy władze Gdańska działają w taki sposób.

W tym roku minie 40 lat od powstania “Solidarności”. Organizacja ta pomimo wielu prób jej zniszczenia, ostatecznie doprowadziła do upadku komunizmu w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sonda: Kara śmierci

Patryk Jaki do premiera Morawieckiego: “Veto albo śmierć!” “Nie możemy dać związać sobie rąk”