w ,

Skurwys**stwo! Zagraniczne hipermarkety wykupują płyn do dezynfekcji Orlenu i sprzedają go po zawyżonych cenach!

Dziś w dotarł do mnie poniższy wpis, z którego wynikało, że we francuskiej sieci sklepów E.Leclerc (podobnie jest w Intermarche – również francuskim) sprzedawany jest płyn do dezynfekcji wyprodukowany przez Orlen, w cenie 149,99PLN! Ten sam płyn Orlen sprzedaje na swoich stacjach za 49PLN! W czasach kiedy jest to towar deficytowy tego typu działanie można nazwać jednym słowem: „Hieny!”, można się pokusić o dodanie do tego przymiotnika „parszywe”. Tak, są to „parszywe hieny”, nigdy zrobię zakupów w tej sieci sklepów.

Jak się okazuje takie działanie ma miejsce wbrew ustaleniom z Orlenem, czyli francuska sieć handlowa chciała zarobić na pandemii, chciała zarobić na ludzkim strachu przed wirusem. Poniżej oświadczenie Orlenu oraz zdjęcie ze sklepu tej sieci.

https://twitter.com/prze123/status/1244744621667823621

Oświadczenie PKN ORLEN – Płyn do dezynfekcji PKN ORLEN został wykorzystany niezgodnie z warunkami współpracy

W związku z doniesieniami dotyczącymi pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN ORLEN w sprzedaży w sieciach handlowych, informujemy że takie działanie sklepów stanowi naruszenie warunków współpracy. Dlatego PKN ORLEN podjął decyzję o wstrzymaniu dostaw do supermarketów, które te warunki naruszają. Sieci handlowe złożyły zamówienia do producenta, czyli spółki ORLEN Oil, na płyn do dezynfekcji, argumentując zapotrzebowanie wyłącznie koniecznością zapewnienia ciągłości funkcjonowania oraz bezpieczeństwa pracowników i klientów. 

Płyn do dezynfekcji rąk PKN ORLEN jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.

PKN ORLEN zdaje sobie sprawę, że produkcja płynu do dezynfekcji rąk to temat społecznie wrażliwy. Dlatego Koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystują sytuację do osiągania zysków, często zawyżonych, kosztem klientów.

Od momentu uruchomienia produkcji, PKN ORLEN dążył do zwiększania wolumenów dostaw na potrzeby instytucji państwowych i klientów. W marcu łącznie 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazuje go na potrzeby szpitali, przychodni i instytucji publicznych. Bezpośrednio do szpitali i instytucji PKN ORLEN dostarczył z kolei 300 tys. litrów.

W kwietniu Zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 5 mln litrów. Będzie to możliwe dzięki uruchamianemu właśnie drugiemu zbiornikowi na płyn, o pojemności 350 m³. Umożliwi to produkcję i konfekcjonowanie w trybie ciągłym, z wydajnością ok. 1,2 mln litrów na tydzień.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Należy powiadomić Rząd o takim procederze. Niech Ci co doprowadzili -odpowiedzialni w poszczególnych marketach-do tego odpowiedzą indywidualnie przed Sądem który powinien być powołany do Takich proceder ów i to w trybie natychmiastowmy.

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Owsiak publikuje nieprawdę o Ministerstwie Obrony Narodowej! Nawet w obliczu epidemii usilnie atakuje rządzących!

W czasie pandemii Tusk atakuje Orbana!