w ,

Spotkanie na szczycie! Duda z Trzaskowskim

Spotkanie Dudy i Trzaskowskiego odbyło się w czwartek 30 lipca 2020 roku. Zaraz po spotkaniu mogliśmy usłyszeć komentarz urzędującego Prezydenta Polski. Ubolewał on nad tym, że jego oponent nie przyjął zaproszenia na wieczór wyborczy, które to spotkanie miało być w założeniu pewnym “symbolem” i zwiastunem nowej jakości w polskiej polityce.

Cieszę się, że spotkaliśmy się dzisiaj, w swoich rolach: ja jako prezydent Rzeczypospolitej, pan Rafał Trzaskowski jako prezydent m.st. Warszawy. Rozmawialiśmy oczywiście o obchodach rocznicy (wybuchu – przyp. red.) Powstania Warszawskiego, które za moment. Za moment znowu się spotkamy w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Parku Wolności, razem z powstańcami. Bo to jest najważniejsze, żeby oddać hołd tym, którzy polegli i także po raz kolejny pokłonić się przed tymi, którzy jeszcze żyją, jeszcze są z nami, uszanować ich i podkreślić ich bohaterstwo i zasługi dla Polski – mówił Andrzej Duda.

Rozmowy obydwu panów dotyczyły również osobistych wizji rozwoju Polski i realizowania polityki.

Głos w sprawie zabrał również Rafał Trzaskowski

Polsce dziś potrzebna jest rozmowa merytoryczna. Na pewno w wielu sprawach się różnimy, ale ważne jest, żeby wysłuchać argumentów drugiej strony i rozmawiać w sposób stanowczy, ale merytoryczny (…) Złożyłem na ręce prezydenta swój projekt, który polega przede wszystkim na tym, żeby więcej dochodów z podatków trafiało w ręce samorządów, w związku z tym, że te ubytki w dochodach w ostatnim czasie były bardzo duże. Prezydent zapowiedział, że sam będzie składał swoje inicjatywy ustawodawcze i z tym projektem i argumentacją się zapozna – mówił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ustawa 447. Raport Departamentu Stanu

Marek Gróbarczyk: Rosja ma interes w blokowaniu przekopu Mierzei Wiślanej.