Sprawa znieważenie znaku Polski Walczącej tym razem przed kieleckim sądem - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Sprawa znieważenie znaku Polski Walczącej tym razem przed kieleckim sądem

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W Sądzie Rejonowym w Kielcach toczy się postępowanie karne w sprawie znieważenia znaku Polski Walczącej podczas Czarnego Marszu Milczenia. Instytut Ordo Iuris w przygotowanej dla sądu opinii wskazuje na poważne nadużycia związane z przerobieniem znaku Polski Walczącej oraz zestawieniem go z postulatami powszechnej dostępności aborcji.

Znak Polski Walczącej, zgodnie z ustawą z 2014 roku, jest oficjalnie chroniony: „jest symbolem walki polskiego narodu z niemieckim agresorem i okupantem podczas II wojny światowej” oraz „stanowi dobro ogólnonarodowe i podlega ochronie należnej historycznej spuściźnie Rzeczypospolitej Polskiej”.

Podczas czarnych marszów został wpisany w graficznie uproszczony obraz kobiecych piersi.

„Wykorzystanie znaku do bieżącej walki politycznej i promowania postulatów powszechnej dostępności aborcji, doprowadziło także do obiektywnego odczucia znieważenia znaku, poprzez oczywiste skojarzenie ze stanowiącą narzędzie ludobójczej polityki niemieckiego okupanta powszechnej dostępności aborcji dla Polaków w okupowanej Polsce” – napisano w oświadczeniu Ordo Iuris.

Przerobienie znaku Polski Walczącej wyczerpywało znamiona „znieważania”

– Znak Polski Walczącej znieważono również poprzez zestawienie go z postulatem powszechnej dostępności aborcji, uznanym w procesach norymberskich za środek realizacji niemieckiego planu wyniszczenia Słowian – dodaje adwokat Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes zarządu Ordo Iuris.

„Nie przesądzając o odpowiedzialności karnej osób, przeciwko którym skierowano wniosek o ukaranie, Instytut Ordo Iuris wyraził w postępowaniu przed Sądem Rejonowym w Kielcach opinię, że przerobienie znaku Polski Walczącej wyczerpywało znamiona »znieważania« tego symbolu walki z niemieckim okupantem i ludobójstwem dokonywanym na ziemiach polskich” – zaznacza Instytut.

Za: Ordo Iuris, tvp.info

No cóż, szkoda, że nikt nie zainteresował się szczecińskim wymiarem “sprawiedliwości” w dokładnie tej samej sprawie:

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy