w ,

SUKCES! Papieski pomnik wraz z krzyżem pozostaje w Ploermel!

Dzięki protestom i zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, monument ku czci świętego Jana Pawła II nie zmieni swej formy i pozostanie w Ploermel – w niewielkiej odległości od swej pierwotnej lokalizacji.

O sukcesie katolików sprzeciwiających się decyzji dotyczącej usunięcia krzyża z pomnika poinformował jako pierwszy portal niezalezna.pl. Jak dowiadujemy się z tekstu, cały obiekt zostanie przeniesiony zaledwie o kilka metrów – z gruntu będącego w dyspozycji merostwa, na teren kościelny. Ma to nastąpić już w styczniu. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone pod bacznym okiem władz kościelnych.

Pod koniec października Rada Stanu podjęła uchwałę o pozbawieniu pomnika krzyża. Decyzja spotkała się z gwałtownym sprzeciwem nie tylko ze strony francuskich katolików, ale i m.in. organizacji społecznych oraz władz publicznych z Polski. Głos zabrali również liczni Czytelnicy PCh24.pl, których zachęcaliśmy do wyrażenia swej opinii za pośrednictwem platformy internetowej protestuj.pl.

Ówczesna premier Beata Szydło zaproponowała przeniesienie pomnika do naszego kraju, zgłosiły się nawet gminy chętne do jego przyjęcia (m.in. Sochaczew i Rzeszów).

Źródło: niezalezna.pl, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Mocne wystąpienie Adama Andruszkiewicza: „Nie chcemy Europy Junckera, Tuska i Timmermansa! Chcemy Europy wolnych i suwerennych Narodów!”

Jan Kanthak (rzecznik prasowy Ziobry) obnaża FAKENEWS opublikowany przez Nowoczesną! Jak im nie wstyd?