w ,

Sukces polskich farmaceutów!

Od kilku miesięcy świat musi mierzyć się z jedną z najbardziej śmiercionośnych epidemii czasów współczesnych. Koronawirus i powodowana przez niego choroba COVID-19 są wyzwaniem z jakim mierzy się wiele sektorów państwowych na całym świecie. Gorączkowo poszukuje się szczepionki (odkrytej już ponoć przez Rosjan) i równie gorączkowo poszukuje się lekarstwa na tę chorobę.

Do walki z koronawirlsem i schorzeniami przez niego powodowanymi stanęły również polskie firmy farmaceutyczne, w tym jedna z Lublina.

Lubelski zakład rozpoczął produkcję lekarstwa na COVID-19. Lekarstwo produkowane jest z osocza osób, które wyzdrowiały. Ciekawym wątkiem tej sprawy jest z pewnością fakt, iż całość produkcji opiera się na rodzimych opatentowanych liniach produkcyjnych.

Przed Biomedem otwiera się duża szansa. To jedyna firma, która w regionie dysponuje technologią do wytwarzania takiego leku. Nie kupioną od innych, ale własną, opatentowaną. Parametry tej technologii sprawiają, że Biomed może ruszyć z produkcją bardzo szybko – mówi senator PiS Dr Grzegorz Czelej.

W swojej wypowiedzi odnosi się również do obiecujących wyników skuteczności polskiego leku

Jeśli chodzi o skuteczność polskiego leku na Covid-19, to na tym etapie trudno podawać konkretne liczby, ale zakładamy, że może być ona na poziomie 50–80 proc., czyli o tyle może zmniejszyć liczbę zgonów wśród osób, które, niestety, dzisiaj umierają (…) Dowodów na skuteczność leczenia osoczem jest więcej niż kiedykolwiek przedtem. Zamierzamy też wykorzystać produkowany przez Biomed lek na Covid-19 do profilaktyki.

Senator wróży sukces polskim farmaceutom

Jeśli projekt się powiedzie, to w międzynarodowych, prestiżowych czasopismach naukowych będzie się pisać o Polsce, o polskim leku na Covid-19, o Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, o prof. Krzysztofie Tomasiewiczu. Gdyby rok temu ktoś powiedział, że mamy taką szansę, brzmiałoby to niewiarygodnie

Jeśli informacje dotyczące skuteczności leku się potwierdzą, będziemy mogli być ponownie dumni z polskich naukowców. Walka z pandemią korona wirusa, to wyzwanie z którym dzisiaj mierzymy się wszyscy. Najwięcej pracy jednak leży w rękach pracowników służby zdrowia oraz naukowcom walczącym o powrót do normalności.

W tym wypadku nie można również zapomnieć o pracownikach innych sektorów gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Homoseksualizm to konstrukt społeczny!

Polska siła na arenie międzynarodowej!