w ,

Szariat rozlewa się po Europie. Muzułmanie zmuszają dzieci do małżeństw!

Niemiecka konstytucja musi stać ponad szariatem – domaga się tego polityk CDU Ismail Tipi, protestując przeciwko coraz liczniejszym małżeństwom muzułmanów z dziećmi. Proceder ten nasila się w wyniku masowej imigracji.

Według najnowszych statystyk w Niemczech jest już około tysiąc małżeństw między dorosłymi a dziećmi. Dodatkowo bardzo wysoka jest liczba [małżeństw], o których nie mamy dokładnych informacji. To więcej niż przerażające. Dobro dzieci i ochrona nieletnich muszą mieć najwyższy priorytet – powiedział deputowany CDU do parlamentu Hesji, Ismail Tipi, przemawiając niedawno w stolicy landu, Wiesbaden.

Polityk chadecji podkreślił, że sprawę znacząco pogorszył masowy napływ uchodźców, co było zresztą do przewidzenia. Jak dodał, należy podjąć teraz zdecydowane przeciwdziałania. – Nasze prawo gwarantuje wyjątkowo zdolność do zawarcia małżeństwa w wieku 16 lat. Ten wyjątek musi zostać teraz bezwarunkowo zniesiony, a granica wieku musi zostać przesunięta na 18 lat. Byłby to ważny krok wystąpienia przeciwko małżeństwom dzieci na drodze prawnej – stwierdził polityk.

Jak dodawał, zwyczaj zawierania małżeństw z dziećmi jest częsty zwłaszcza wśród Syryjczyków, dotykając w dużej mierze dzieci podróżujące do Europy wśród uchodźców. – Te małżeństwa są zawierane na podstawie prawa szariatu. Częściowo młode dziewczęta przybywają do Niemiec już jako żony, mnożą się jednak przypadki, w którym małżeństwa według szariatu zawierane są dopiero tu, w Niemczech. W Niemczech jednak powinna obowiązywać tylko nasza konstytucja, a nie szariat. Konieczne jest doprowadzenia do wyraźnego podziału – powiedział Tipi.

Oznacza to, że musimy stworzyć jasne reguły prawne, według których małżeństwa zawarte zagranicą na podstawie prawa szariatu nie będą [u nas] uznawane. Nie może być od tego wyjątków. Musimy sprawić, by nasze niemieckie prawodawstwo nie poddawało się szariatowi. Małżeństwa dzieci sprzeciwiają się naszym wartościom i naszemu porządkowi prawnemu. Nie można dopuszczać żadnych wyjątków od takich norm. Dlatego za pilnie konieczną uważam zmianę prawa – apelował dalej polityk.

Tipi stwierdził wreszcie, że cieszy się z coraz częstszego poruszania problemu małżeństw dzieci na forum ogólnonarodowym. Jak ponownie podkreślił, problem nabrał zdecydowanie nowych wymiarów na skutek masowej imigracji. Trzeba jednak jego zdaniem zadbać o to, by prawa szariatu nie przenikały powoli do niemieckiego systemu prawnego.

Za: pch24.pl, Źródło: Kath.net

https://www.youtube.com/watch?v=7dctCeybcqo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Koncert w rocznicę śmierci „Inki” jest konfliktogenny – takie tezy tylko w „Wyborczej”

Lista 226 „zaufanych eurodeputowanych” Sorosa. Wśród nich sześć osób z Polski