Szariat rozlewa się po Europie. Muzułmanie zmuszają dzieci do małżeństw! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Szariat rozlewa się po Europie. Muzułmanie zmuszają dzieci do małżeństw!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Niemiecka konstytucja musi stać ponad szariatem – domaga się tego polityk CDU Ismail Tipi, protestując przeciwko coraz liczniejszym małżeństwom muzułmanów z dziećmi. Proceder ten nasila się w wyniku masowej imigracji.

Według najnowszych statystyk w Niemczech jest już około tysiąc małżeństw między dorosłymi a dziećmi. Dodatkowo bardzo wysoka jest liczba [małżeństw], o których nie mamy dokładnych informacji. To więcej niż przerażające. Dobro dzieci i ochrona nieletnich muszą mieć najwyższy priorytet – powiedział deputowany CDU do parlamentu Hesji, Ismail Tipi, przemawiając niedawno w stolicy landu, Wiesbaden.

Polityk chadecji podkreślił, że sprawę znacząco pogorszył masowy napływ uchodźców, co było zresztą do przewidzenia. Jak dodał, należy podjąć teraz zdecydowane przeciwdziałania. – Nasze prawo gwarantuje wyjątkowo zdolność do zawarcia małżeństwa w wieku 16 lat. Ten wyjątek musi zostać teraz bezwarunkowo zniesiony, a granica wieku musi zostać przesunięta na 18 lat. Byłby to ważny krok wystąpienia przeciwko małżeństwom dzieci na drodze prawnej – stwierdził polityk.

Jak dodawał, zwyczaj zawierania małżeństw z dziećmi jest częsty zwłaszcza wśród Syryjczyków, dotykając w dużej mierze dzieci podróżujące do Europy wśród uchodźców. – Te małżeństwa są zawierane na podstawie prawa szariatu. Częściowo młode dziewczęta przybywają do Niemiec już jako żony, mnożą się jednak przypadki, w którym małżeństwa według szariatu zawierane są dopiero tu, w Niemczech. W Niemczech jednak powinna obowiązywać tylko nasza konstytucja, a nie szariat. Konieczne jest doprowadzenia do wyraźnego podziału – powiedział Tipi.

Oznacza to, że musimy stworzyć jasne reguły prawne, według których małżeństwa zawarte zagranicą na podstawie prawa szariatu nie będą [u nas] uznawane. Nie może być od tego wyjątków. Musimy sprawić, by nasze niemieckie prawodawstwo nie poddawało się szariatowi. Małżeństwa dzieci sprzeciwiają się naszym wartościom i naszemu porządkowi prawnemu. Nie można dopuszczać żadnych wyjątków od takich norm. Dlatego za pilnie konieczną uważam zmianę prawa – apelował dalej polityk.

Tipi stwierdził wreszcie, że cieszy się z coraz częstszego poruszania problemu małżeństw dzieci na forum ogólnonarodowym. Jak ponownie podkreślił, problem nabrał zdecydowanie nowych wymiarów na skutek masowej imigracji. Trzeba jednak jego zdaniem zadbać o to, by prawa szariatu nie przenikały powoli do niemieckiego systemu prawnego.

Za: pch24.pl, Źródło: Kath.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,178FaniLubię
17,889ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy