w ,

Szef klubu KO “rzucony na ziemię”, “skuty w kajdany” przez niemiecką policję?

– To była wielka polityka. Posłowie, którzy dostawali samochody od jednej z firm z województwa świętokrzyskiego, poseł Cezary Tomczyk, który został zatrzymany przez policję niemiecką w drodze do Brukseli, oczywiście skuty w kajdany” – padło z ust detektywa Krzysztofa Rutkowskiego w programie “Rutkowski i Borek – HEJT PARK”.

“O tym nikt nie wiedział. Dzisiaj w tym programie i po tym programie na pewno będzie bardzo duże zainteresowanie również innych mediów tym zdarzeniem, które miało miejsce. Ja nie jestem wynajęty przez rządzących – bo tam można by było to odebrać. Że dlaczego akurat poseł Koalicji Obywatelskiej i to znaczący poseł zostaje zatrzymany. To immunitet go uratował przed tym, że go nie zamknęli, ponieważ pojazd był zarejestrowany jako poszukiwany. Po prostu – wbił się w towarzystwo sportu, Polski Związek Boksu, wiele imprez, politycy, złodzieje i oszuści.”  – dodał Rutkowski.

Na chwilę obecną (29 listopada, godz. 1:45) poseł Cezary Tomczyk nie ustosunkował się do tej publicznej wypowiedzi, pomimo oznaczeń go we wpisach na Twitterze. Szef największego opozycyjnego klubu jest publicznie o coś takiego oskarżony przez osobę publiczną i ani słowa wyjaśnień – ot standardy Platformy Obywatelskiej. Chciałbym wiedzieć, czy słowa Rutkowskiego to prawda, a jeśli tak, to o jaki samochód chodzi, jak to się stało, że Tomczyk nim jechał?…

Dla przypomnienia:

Podczas kampanii prezydenckiej poseł Tomczyk z PO zaatakował dziennikarza telewizji publicznej Samuela Pereirę. “Coś, co w demokratycznym państwie prawa w ogóle nie powinno mieć miejsca. Nie powinno się atakować dziennikarza jakiejkolwiek stacji, bez względu na własne poglądy, poglądy tego dziennikarza” – powiedziałem wówczas w TVP INFO (przyp. – Dariusz Matecki, autor strony).

– Złożyłem wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o podjęcie interwencji. Takie wnioski złożyłem też do Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Te dwie organizacje nie odpowiedziały, RPO odpowiedział, skierował sprawę do Komisji Etyki Poselskiej, która podjęła temat i dzięki temu wnioskowi Cezary Tomczyk stanie teraz przed tą komisją za atak na dziennikarza. Mam nadzieję, że Tomczyk zostanie ukarany za swoje zachowanie, ponieważ nie można dopuszczać do stosowania takich standardów, szczególnie jeśli jest się posłem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

To oni stoją dziś na straży Unii Europejskiej jako Europy Narodów. Dziś toczy się WOJNA o przyszłość UE

Lempart o Nowackiej: “przychodzi się lansować, zrobić zdjęcia i pogadać coś do kamer”