Szeregowi zawodowi będą mogli pełnić służbę wojskową dłużej niż 12 lat! #dobrazmiana - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Szeregowi zawodowi będą mogli pełnić służbę wojskową dłużej niż 12 lat! #dobrazmiana

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jednak #dobrazmiana to nie tylko zapowiedzi, mam wielu znajomych wojskowych, którzy będąc zwykłymi szeregowcami są jednocześnie patriotami, nie są przy tym nastawieniu jedynie na pieniądze. Z rozmów z nimi wynikało, że czują się jak najemnicy, który po 12 latach pracy są odstawiani i zapominani przez swojego pracodawcę – w tym wypadku… Polskę. Wielu z nich po 12 latach służby nie wiedziała co dalej zrobić ze swoim życiem, często zbaczając na kryminalną drogę – aby mieć za co wyżywić rodzinę. Wreszcie te chore przepisy się zmienią.

Wynika to z nowelizacji ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, która wchodzi dziś w życie. Celem nowych przepisów jest stabilizacja zawodowej służby wojskowej. Nowelizacja znosi ograniczenia czasowe w pełnieniu przez żołnierzy zawodowych kontraktowej służby wojskowej.

Dotychczas kontrakty mogły być podpisywane łącznie na maksymalnie 12 lat. Zmiana pozwoli na utrzymanie w zawodowej służbie wojskowej wykwalifikowanych, doświadczonych żołnierzy, co przyczyni się do podniesienia zdolności bojowych jednostek wojskowych. Ponadto dzięki nowelizacji żołnierze rezerwy, którzy zostali zwolnieni przed upływem 12 lat, będą mogli ponownie ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej.

Nowelizacja jest podyktowana m.in. aktualnymi potrzebami służby wojskowej. Nowe rozwiązania są także odpowiedzią na oczekiwania dowódców poszczególnych szczebli kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi oraz żołnierzy zawodowych służby kontraktowej. Nowelizacja dotyczy w szczególności żołnierzy z korpusu szeregowych zawodowych.

Sejm VIII kadencji uchwalił nowelizację 30 stycznia 2016 r., a prezydent podpisał ją 12 marca 2016 r.

Za: sejm.gov.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,476FaniLubię
18,036ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy