Szogunie, czy Ci nie żal? - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Szogunie, czy Ci nie żal?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Szogunie, czy Ci nie żal? Czy nie żal Ci podwyższenia dwudziestu jeden podatków? Czy nie żal Ci zawyżenia wieku emerytalnego do 67 roku życia? A wreszcie, czy nie żal Ci wprowadzenia do Polski żywności GMO?

            Pomyślmy, co przez 5 lat zrobiłeś Drogi Bronku, Pierwszy Myśliwy RP. Na pewno grzałeś się w blasku żyrandola świecącego w Belwederze. Byłeś ogromną dla nas chlubą w Japonii, kiedy wszedłeś na fotel spikera. I z tym samym krajem łączyłeś się w BULU i NADZIEJI, zapominając o zasadach ortografii. Mam do Ciebie pytanie, czy kiedy goliłeś wąsa myślałeś nad tym, że podpisujesz podwyższenie podatku na ubranka dziecięce? Żałuję, że brakowało osoby, która zaśpiewałaby Ci kołysankę, kiedy śniłeś o niebieskich migdałach podczas uroczystości państwowych.

Szogunie, czy ci nie żal?
Odchodzić od stron ojczystych,
Świerkowych lasów i hal
I tych potoków srebrzystych?

szogunie

 

            Bronku, a może żal Ci wszystkich wpadek kampanijnych? Może żal Ci spikerki do ucha szepczącej ‘przytulmy panią, przytulmy?’ Myślę, że nie w smak Ci teraz myśleć o incydencie w Inowrocławiu gdzie koparki i dźwigi na Twój przyjazd jeździły w kółko. A na fladze unijnej gwiazdki nie symbolizują państw Drogi Prezydencie – tak, gwoli przypomnienia.

A Szogun na góry spoziera
I łzy rękawem ociera,
Bo góry porzucić trzeba,
Dla chleba, panie dla chleba.

 

            Ale powiem, Bronku, że w sumie żal mi Cię, że teraz koledzy z partii na ulicy nie mówią Ci „cześć Bronek!”, nie salutują, nie puszczają oczek. Pewnie myślą o tych 18 milionach wyrzuconych w błotko polityczne na kampanię nie dającą nic. A nie przepraszam, jakie nic! Piękną porażkę. I na cóż Ci było 16 Bronkobusów, którymi nawet nie jeździłeś? Ale wiesz, co nie przejmuj się za bardzo tą przegraną. Zmienisz pracę, weźmiesz kredyt. Będzie lepiej!

Góralu, wróć się do hal,
W chatach zostali ojcowie;
Gdy pójdziesz od nich hen w dal
Cóż z nimi będzie, kto powie?

 

            Właśnie, co z Wami będzie, kto powie? Czy cała platforma stanie na nogi, otrzepie kurz i z dumnie podniesioną głową wygra wybory parlamentarne? Jedno jest pewne. Ta dumnie podniesiona głowa – w tym jesteście mistrzami. Byliście tak aroganccy i pewni siebie, że kampanię Bronku rozpocząłeś – przypomnę Ci – miesiąc przed wyborami. A na dwa dni przed pierwszą turą powiedziałeś w swojej ulubionej stacji telewizyjnej pamiętne słowa ‘wygrałem raz, wygram i drugi’. Powiem Ci, co uwielbiają robić Polacy. Działać na przekór. Pokazali Ci to 10 maja. A potem na dobitkę jeszcze 24. Życzę Ci, abyś teraz zszedł trochę na ziemię bo latałeś w obłokach 5 lat, a już za chwilę, już za momencik następne wybory. A nie, zapomniałam. Te nie są dla Ciebie. Wątpliwym jest, żeby koledzy przyjęli Cię w swoje skromne progi, poklepali po plecach i zaśpiewali ‘nic się nie stało, Bronku, nic się nie stało!’

A Szogun jak dziecko płacze:
Może już ich nie zobaczę;
I starych porzucić trzeba,
Dla chleba, panie, dla chleba.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=7aSfvLQeSAU[/youtube]

Autorka: K.S.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy