Szwecja nie zgadza się na rezygnację z przymusowego podziału uchodźców

0
6511

Szwedzki rząd nie jest zadowolony z propozycji przewodniczącego Rady Europy Donalda Tuska, by zrezygnować z przymusowego podziału uchodźców. Premier Stefan Loefven powiedział agencji informacyjnej TT, że „podejście Tuska do tego tematu uważa za błędne”.

Podczas posiedzenia parlamentarnej komisji do spraw Unii Europejskiej szwedzki premier powiedział, że w Brukseli ma zamiar wyraźnie przedstawić stanowisko Szwecji w sprawie relokacji uchodźców. Szwedzi są niezadowoleni ze sposobu, w jaki Tusk prowadzi negocjacje w tej sprawie. Rząd Szwecji jest zdania, że Donald Tusk nie powinien rezygnować z próby doprowadzenia do konsensusu w sprawie podziału uchodźców. Sztokholm jest zdania, że solidarny mechanizm relokacji powinien obowiązywać wszystkie kraje należące do Unii.

Szwecja: Somalijski terrorysta związany z Al-Kaidą wśród „antyfaszystowskich” demonstrantów

Propozycja Donalda Tuska

Donald Tusk w liście do szefów rządów rządów państw Unii Europejskiej napisał, że obowiązkowy podział uchodźców miedzy kraje był nieskuteczny i przyczynił się do głębokich podziałów wewnątrz Unii. Zaproponował, by podczas zbliżającego się szczytu w Brukseli przedyskutować możliwość rezygnacji z tego mechanizmu.

Za: TVP.info

Szwecja: 83% „uchodźczych dzieci” to dorośli!

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here