Szwecja nie zgadza się na rezygnację z przymusowego podziału uchodźców - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Szwecja nie zgadza się na rezygnację z przymusowego podziału uchodźców

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Szwedzki rząd nie jest zadowolony z propozycji przewodniczącego Rady Europy Donalda Tuska, by zrezygnować z przymusowego podziału uchodźców. Premier Stefan Loefven powiedział agencji informacyjnej TT, że „podejście Tuska do tego tematu uważa za błędne”.

Podczas posiedzenia parlamentarnej komisji do spraw Unii Europejskiej szwedzki premier powiedział, że w Brukseli ma zamiar wyraźnie przedstawić stanowisko Szwecji w sprawie relokacji uchodźców. Szwedzi są niezadowoleni ze sposobu, w jaki Tusk prowadzi negocjacje w tej sprawie. Rząd Szwecji jest zdania, że Donald Tusk nie powinien rezygnować z próby doprowadzenia do konsensusu w sprawie podziału uchodźców. Sztokholm jest zdania, że solidarny mechanizm relokacji powinien obowiązywać wszystkie kraje należące do Unii.

Szwecja: Somalijski terrorysta związany z Al-Kaidą wśród „antyfaszystowskich” demonstrantów

Propozycja Donalda Tuska

Donald Tusk w liście do szefów rządów rządów państw Unii Europejskiej napisał, że obowiązkowy podział uchodźców miedzy kraje był nieskuteczny i przyczynił się do głębokich podziałów wewnątrz Unii. Zaproponował, by podczas zbliżającego się szczytu w Brukseli przedyskutować możliwość rezygnacji z tego mechanizmu.

Za: TVP.info

Szwecja: 83% „uchodźczych dzieci” to dorośli!

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,228FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy