Za: dzienniknarodowy.pl
w ,

Szwecja: Pasażer wyproszony z samolotu za tatuaż z flagą ISIS!

Jak donosi szwedzka prasa, w ostatni piątek pasażer, u którego zauważono na reku tatuaż z wizerunkiem flagi Państwa Islamskiego został usunięty z samolotu linii Norwegian Air na lotnisku Sztokholm – Arlanda.

Personel pokładowy kategorycznie odmówił lotu nim na pokładzie. Obciążający tatuaż – charakterystyczny czarno-biały werset z Koranu, który uważa się za symbol grupy terrorystycznej zauważono przypadkowo, gdy obywatel szwedzki pochodzenia marokańskiego odprawiał się do greckiego Heraklionu. Gdy odmówiono mu przewozu, decyzje o rezygnacji podjęła również jego towarzyszka. Lot wystartował około godzinę po zaplanowanym terminie odlotu.

– Pilot posiada pełne uprawnienia do usuwania, kogo tylko chce z samolotu – skomentował sprawę Mats Eriksson z policji sztokholmskiej i dodał, że podczas akcji byli obecni funkcjonariusz, którzy eskortowali pasażera z samolotu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i przesłuchany, ale wkrótce zwolniono go gdyż brakowało podstaw do oskarżenia go o jakiekolwiek przestępstwo. Nie jest jasne, czy mężczyzna dostał się na późniejszy lot.

Za: dzienniknarodowy.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Fanpage na Facebooku o tematyce rowerowej zbanowany za słowo… „pedał”! [WIDEO]

Lider KOD przekonuje, że terroryzm islamski nie jest zagrożeniem. Co innego „terroryzm chrześcijański”