w , ,

Szwedzcy kibice zakpili z poprawności politycznej. W burkach na meczu.

Szwedzkie prawo zabrania zakrywania twarzy w publicznych miejscach ale dopuszcza jeśli zakrycie jest związane z wyznawaną religią. Kibice AIK Solna pokonali system :D

Do ciekawej sytuacji doszło podczas niedzielnego meczu piłkarskiej ligi szwedzkiej pomiędzy AIK Solna a BK Hacken. Kibice AIK Solna postanowili zaprotestować przeciwko zakazowi zakrywania twarzy podczas imprez masowych.

Od 1 marca w Szwecji obowiązuje nowe prawo dotyczące imprez masowych, które wprowadzone zostało w celu rozwiązania problemu chuligaństwa na trybunach. Nowe przepisy wprowadziły zakaz zasłaniania twarzy podczas imprez sportowych, były one odpowiedzią na wydarzenie, które miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Na meczu pomiędzy Jönköpings Södra – Östersund zamaskowany kibic wbiegł na murawę i zaatakował bramkarza gości.

W ustawie znalazła się jednak pewna luka dotycząca religii. Zakrytą twarz na stadionach oprócz ochrony i policji mogą mieć osoby, którym religia nakazuje mieć zakrytą twarz. Z tego powodu kibice AIK pojawili się ubrani w nikaby całkowite, czyli tradycyjne chusty muzułmańskie noszone przez kobiety, które zasłaniają całą twarz, zostawiając niewielki otwór na oczy.

Transparent kibiców AIK

Podczas samego meczu wywiesili również transparent z hasłem: “Ultras AIK założyliśmy maski, z religijnych powodów. Wolność dla Ultrasów. Dziękujemy Ygemane za ten wyjątek!” (Andres Ygemane to szwedzki minister spraw wewnętrznych, który wprowadził tą ustawę wraz z wyjątkami)

Źródło: narodowcy.net, stadionowioprawcy.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Na podstawie kłamstw Jana T. Grossa hiszpańska gazeta oskarża Polskę o zbrodnie na Żydach!

Co piąty Polak doświadcza stresu zawodowego codziennie!