Szwedzcy kibice zakpili z poprawności politycznej. W burkach na meczu. - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Szwedzcy kibice zakpili z poprawności politycznej. W burkach na meczu.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Do ciekawej sytuacji doszło podczas niedzielnego meczu piłkarskiej ligi szwedzkiej pomiędzy AIK Solna a BK Hacken. Kibice AIK Solna postanowili zaprotestować przeciwko zakazowi zakrywania twarzy podczas imprez masowych.

Od 1 marca w Szwecji obowiązuje nowe prawo dotyczące imprez masowych, które wprowadzone zostało w celu rozwiązania problemu chuligaństwa na trybunach. Nowe przepisy wprowadziły zakaz zasłaniania twarzy podczas imprez sportowych, były one odpowiedzią na wydarzenie, które miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Na meczu pomiędzy Jönköpings Södra – Östersund zamaskowany kibic wbiegł na murawę i zaatakował bramkarza gości.

W ustawie znalazła się jednak pewna luka dotycząca religii. Zakrytą twarz na stadionach oprócz ochrony i policji mogą mieć osoby, którym religia nakazuje mieć zakrytą twarz. Z tego powodu kibice AIK pojawili się ubrani w nikaby całkowite, czyli tradycyjne chusty muzułmańskie noszone przez kobiety, które zasłaniają całą twarz, zostawiając niewielki otwór na oczy.

Transparent kibiców AIK

Podczas samego meczu wywiesili również transparent z hasłem: “Ultras AIK założyliśmy maski, z religijnych powodów. Wolność dla Ultrasów. Dziękujemy Ygemane za ten wyjątek!” (Andres Ygemane to szwedzki minister spraw wewnętrznych, który wprowadził tą ustawę wraz z wyjątkami)

Źródło: narodowcy.net, stadionowioprawcy.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,542FaniLubię
18,047ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy