w ,

Szwedzi chcą emigrować do Polski? Zaskakujące wyniki sondy zorganizowanej przez szwedzkiego publicystę

Peter Imanuelsen, bardziej znany jako PeterSweden, to odpowiednik szwedzkiego Mariusza Maxa Kolonki. Na swoim twitterze zadał kilka dni temu następujące pytanie: Do którego kraju najchętniej byś uciekł z Zachodu, aby żyć w ciszy i spokoju? Do wyboru były cztery propozycje: Islandia, Norwegia, Węgry i Polska. Aż 67 proc. z ponad 9,5 tys. oddanych głosów wskazało nasz kraj. Czy Polska staje się coraz atrakcyjniejsza dla ludzi z Zachodu? Czy rzeczywiście ma na to wpływ polityka migracyjna i sprzeciw wobec przyjmowania jak leci imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki?

Poniżej ostateczne wyniki sondy przeprowadzonej przez Petera Imanuelsena. Głosowało łącznie 9.589 osób. Spośród Islandii, Norwegii, Węgier i Polski, krajem który cieszył się największą popularnością w przypadku konieczności ucieczki z Zachody, była właśnie Polska:

To, że 67 proc. ankietowanych w twitterowej sondzie popularnego szwedzkiego publicysty zdecydowałoby się przeprowadzić do Polski, jeszcze jednak nic nie oznacza w praktyce. Oficjalne statystyki na temat migracji z państw szeroko rozumianego Zachodu nie wskazują, aby w naszym kraju osiedlały się rzesze Szwedów, Niemców czy Francuzów. Póki co przyciągamy do siebie Ukraińców, i to głównie przez wzgląd na kwestie zarobkowo-zawodowe.

Nie wykluczone jednak, że za kilka lat, gdy polska gospodarka okrzepnie jeszcze mocniej, a komfort życia w naszym kraju stanie się wyższy, takie rzesze przybyszów z Zachodu się pojawią. I wcale nie mam tutaj na myśli nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Fakty są takie, że polityka migracyjna ma duże znaczenie dla postrzegania danego państwa w regionie. Jednak nie tylko ona decyduje, czy państwo to będzie uważane jako atrakcyjne. Pod tym względem musimy jeszcze podgonić szeroko rozumiany Zachód w kilku kategoriach, aby ludzie tam mieszkający rzeczywiście utożsamiali Polskę z miejscem, do którego mogą spokojnie wyemigrować na stałe. Sonda, o której mowa powyżej, to w istocie dobry prognostyk na przyszłość, ale wątpie by teraz miała ona jakieś przełożenie na rzeczywistość.

Za: niewygodne.info.pl

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Rozwalili swój kraj teraz chcą przyjechać do Polski i roz.p.i 888.zyć ją w podobny sposób. Sami sobie winni, a teraz zwiewać chcą jak zbity pies z podkulonym ogonem.

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Włochy: nie zaszczepisz dziecka, nie możesz posłać go do żłobka – rodzice protestują!

Premier Viktor Orban: Brukselscy biurokraci jedzą Sorosowi z ręki!