w ,

TAK MYŚLĄ POLACY! Woś ostro o pedofilii: „Zero tolerancji niezależnie od zawodu sprawcy”

“Przecież to oczywiste, że pedofilia to obrzydliwa zbrodnia. To z @ZiobroPL @SolidarnaPL wprowadziliśmy #RejestrPedofilów, a w kodeksie karnym wprost pojawiło się przestępstwo ukrywania wiedzy o przypadkach wykorzystywania dzieci. Zero tolerancji niezależnie od zawodu sprawcy” – napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Publiczny rejestr pedofilów pojawił się w 2018 roku właśnie z inicjatywy Michała Wosia. Można tam znaleźć nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli. Informacje o nich zostały upublicznione, by obywatele mogli lepiej chronić siebie i swoje dzieci. Rejestr dostępny jest: tutaj.

– Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców – wyjaśniał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W prawie karnym ważymy pewnego rodzaju wartości. Z jednej strony mamy dobro dziecka, które jest dla nas najważniejsze, a z drugiej anonimowość pedofila. Odpowiedź dla ministerstwa sprawiedliwości, na pytaniem, która wartość jest ważniejsza, była oczywista. Resocjalizacja w przypadku przestępców seksualnych jest nieskuteczna i są oni również zagrożeniem po wyjściu z więzienia. – mówił w 2018 Woś.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

NEWS ROKU! Orlen wykupuje niemieckie Polska Press! To 170 lokalnych tytułów! To jest REPOLONIZACJA!

Radny PO oburzony przejęciem przez Orlen niemieckich mediów w Polsce. Krzyczy o “zabijaniu demokracji”