To hasło podbija francuską sieć: "Nie potrzebujemy polskich hydraulików. Potrzebujemy polskich ministrów" - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

To hasło podbija francuską sieć: “Nie potrzebujemy polskich hydraulików. Potrzebujemy polskich ministrów”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prezydent Francji Emmanuel Macron traci zaufanie społeczne w bardzo szybkim tempie. Od czerwca stracił już 22 pkt. procent poparcia. Jak zauważyła agencja Reutersa żaden francuskim polityk od 1995 roku nie tracił poparcia w takim tempie jak Macron. Niewybredne ataki prezydenta Francji na Polskę z pewnością mu nie pomogły. Skupienie się na naszym kraju, a odłożenie na bok bieżących problemów Francji spowodowało, że serca francuskich internautów podbiło hasło:

“Nie potrzebujemy polskich hydraulików. Potrzebujemy polskim ministrów”.

Można zaryzykować stwierdzenie – im mocniej Emmanuel Macron atakuje Polskę, tym bardziej traci społeczne poparcie we własnym kraju. W trzy miesiące prezydentury dorobił się znacznie większej liczby przeciwników, aniżeli zwolenników, a o poparciu jakie miał przed wyborami może już definitywnie zapomnieć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Anarchiści i komuniści, którzy popierali Macrona kolejny raz zdemolowali Paryż!

Bezpardonowe ataki na Polskę mają też swoje socialmedialne konsekwencje. Okazało się, że kilka dni temu na francuskim twitterze wielką popularność zyskał wpis o następującej treści:

Ce ne sont pas des plombiers polonais qu’il faut pour la France.
Ce sont des ministres polonais.

Co można przetłumaczyć jako:

Francja nie potrzebuje polskich hydraulików.
Francja potrzebuje polskich ministrów.

Oczywiście to nawiązanie do dość nieudolnej polityki wewnętrznej francuskiego prezydenta i tamtejszego rządu. Dla francuskich internautów polski rząd jest pod tym względem wzorem do naśladowania. Szczególnie jeśli chodzi o politykę migracyjną i jej konsekwencje dla francuskiego społeczeństwa.

Ilu Francuzów zginęło w obronie Polski w 1939 r.? A ilu Polaków poległo walcząc o wolność Francji na francuskiej ziemi?

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy