To oburzające! Włoska gazeta o modlących się Polakach: antysemici, którzy mówią różaniec

0
2108

Włoska „Corriere della Sera” opublikowała skandaliczny artykuł, odnoszący się do wielkiego wydarzenia modlitewnego, jakim był „Różaniec do granic”. Dziennikarz nazywa polskich chrześcijan „antysemitami”.

Autor artykułu, włoski dziennikarz Gian Antonio Stella, pisząc o „Różańcu do granic”, postanowił oskarżyć Polaków o antysemityzm. W jego opinii za zagładę Żydów w Polsce odpowiadał m.in. Kościół.

„Polacy nie powinni nigdy zapomnieć ich osobistej odpowiedzialności za Holokaust. Nie tylko u boku nazistów niemieckich, ale nawet potem. Jak w Kielcach, na północ od Krakowa, gdzie 4 lipca 1946 r., po odkryciu horroru Auschwitz, setki chrześcijan rozpętały polowanie na Żydów, zakończone zamordowaniem 42 osób” – czytamy we fragmencie tekstu opublikowanym w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Włoski publicysta, oskarżając Kościół o rzekomą akceptację dla zagłady Żydów, manipulował w artykule nazwiskiem i słowami Jana Pawła II.

„Wojtyła przekazywał jasno, co się stało. Była w nim – pisał Alberto Meloni – intensywność, głębia, szczerość, która pochodziła od Polaka, który widział swój Kościół pozwalający zabierać Żydów do Auschwitz i widział swoich rodaków współpracujących przy straszliwych rzeziach Żydów” – napisał Gian Antonio Stella.

Źrodło: „Gazeta Polsce Codziennie”/dorzeczy.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here