To oburzające! Włoska gazeta o modlących się Polakach: antysemici, którzy mówią różaniec - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

To oburzające! Włoska gazeta o modlących się Polakach: antysemici, którzy mówią różaniec

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Włoska „Corriere della Sera” opublikowała skandaliczny artykuł, odnoszący się do wielkiego wydarzenia modlitewnego, jakim był „Różaniec do granic”. Dziennikarz nazywa polskich chrześcijan „antysemitami”.

Autor artykułu, włoski dziennikarz Gian Antonio Stella, pisząc o „Różańcu do granic”, postanowił oskarżyć Polaków o antysemityzm. W jego opinii za zagładę Żydów w Polsce odpowiadał m.in. Kościół.

„Polacy nie powinni nigdy zapomnieć ich osobistej odpowiedzialności za Holokaust. Nie tylko u boku nazistów niemieckich, ale nawet potem. Jak w Kielcach, na północ od Krakowa, gdzie 4 lipca 1946 r., po odkryciu horroru Auschwitz, setki chrześcijan rozpętały polowanie na Żydów, zakończone zamordowaniem 42 osób” – czytamy we fragmencie tekstu opublikowanym w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Włoski publicysta, oskarżając Kościół o rzekomą akceptację dla zagłady Żydów, manipulował w artykule nazwiskiem i słowami Jana Pawła II.

„Wojtyła przekazywał jasno, co się stało. Była w nim – pisał Alberto Meloni – intensywność, głębia, szczerość, która pochodziła od Polaka, który widział swój Kościół pozwalający zabierać Żydów do Auschwitz i widział swoich rodaków współpracujących przy straszliwych rzeziach Żydów” – napisał Gian Antonio Stella.

Źrodło: „Gazeta Polsce Codziennie”/dorzeczy.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy