w ,

To wideo z 2013 robi furorę! Platforma Obywatelska proponuje WSZYSTKIM obywatelom głosowanie korespondencyjne

– Głosowanie korespondencyjne to dodatkowa gwarancja powszechności prawa wyborczego. Chcemy, aby było ono dostępne dla osób, które nie miały do tej pory możliwości pójścia do lokalu wyborczego np. z powodów zawodowych. – mówił podczas konferencji prasowej poseł Marek Wójcik. Było to w 2013 roku, konferencję prasową otwierała Małgorzata Kidawa Błońska. 

W ciągu ostatnich dni, najbardziej krzykliwi posłowie Koalicji Obywatelskiej (najczęściej idzie w to parze z najmniejszą elokwencją) w mediach społecznościowych jak również w tych tradycyjnych, głośno oskarżali, że wybory korespondencyjne to próba zamachu stanu, to łamanie Konstytucji, to próba wprowadzenia dyktatury.

Przypomnijmy, w 2013 roku projekt nowelizacji kodeksu wyborczego na mocy której Polacy mogliby głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych był zgłoszony przez klub Platformy Obywatelskiej na czele z obecną kandydatką na Prezydenta RP. Widocznie wówczas nie miała jeszcze suflera:

„I co wtedy można było, bo rządziło PO i PSL a teraz jest zamach na demokrację, zastanówcie się” – czytamy w komentarzach internautów.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Litwa murem za Polską! Tamtejszy sejm potępił zakłamywanie historii przez Rosję.

Ona jest prawniczką? Wpadka Gasiuk-Pihowicz obnaża jej wiedzę prawniczą…