To wideo z 2013 robi furorę! Platforma Obywatelska proponuje WSZYSTKIM obywatelom głosowanie korespondencyjne - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

To wideo z 2013 robi furorę! Platforma Obywatelska proponuje WSZYSTKIM obywatelom głosowanie korespondencyjne

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Głosowanie korespondencyjne to dodatkowa gwarancja powszechności prawa wyborczego. Chcemy, aby było ono dostępne dla osób, które nie miały do tej pory możliwości pójścia do lokalu wyborczego np. z powodów zawodowych. – mówił podczas konferencji prasowej poseł Marek Wójcik. Było to w 2013 roku, konferencję prasową otwierała Małgorzata Kidawa Błońska. 

https://twitter.com/DariuszMatecki/status/1247856169344999424

W ciągu ostatnich dni, najbardziej krzykliwi posłowie Koalicji Obywatelskiej (najczęściej idzie w to parze z najmniejszą elokwencją) w mediach społecznościowych jak również w tych tradycyjnych, głośno oskarżali, że wybory korespondencyjne to próba zamachu stanu, to łamanie Konstytucji, to próba wprowadzenia dyktatury.

Przypomnijmy, w 2013 roku projekt nowelizacji kodeksu wyborczego na mocy której Polacy mogliby głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych był zgłoszony przez klub Platformy Obywatelskiej na czele z obecną kandydatką na Prezydenta RP. Widocznie wówczas nie miała jeszcze suflera:

https://twitter.com/Ivanka833/status/1247129564033286149

„I co wtedy można było, bo rządziło PO i PSL a teraz jest zamach na demokrację, zastanówcie się” – czytamy w komentarzach internautów.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy