Tomasz Jaskóła: do zawodu nauczyciela trzeba wprowadzić KONKURENCYJNOŚĆ! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Tomasz Jaskóła: do zawodu nauczyciela trzeba wprowadzić KONKURENCYJNOŚĆ!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przytaczam Państwu wpis zamieszczony na Facebooku przez Tomasza Jaskółę, posła Kukiz’15, dotyczący reformy edukacji, prezentujący wolnościową wizję całego systemu edukacji:

“W edukacji nic się nie zmieni dopóty, dopóki nie wprowadzimy konkurencyjności do zawodu nauczyciela (eliminując osoby, które nie powinny w nim pracować), nie wprowadzimy bonu oświatowego, takich samych praw dla oświaty niepublicznej, wolności tworzenia całego systemu nauczania. Jedni socjaliści zostali w edukacji zastąpieni przez innych. Tymczasem wiele problemów można rozwiązać od zaraz. Tylko nikt nie chce ich rozwiązać – wiele patologii oczywiście MEN zna, ale nie robi nic aby je usunąć lub ich w tym socjalistycznym systemie usunąć się nie da.

W edukacji są 4 ważne elementy w tej, a nie innej kolejności wagi:

1. UCZNIOWIE – to najważniejszy element – szkoła jest dla uczniów i ich przyszłości, kreowania ich wyobraźni i i umiejętności oraz odwagi.
2. Rodzice – tak, tak bo PŁACĄ PODATKI (oczywiście są rodzice także roszczeniowi i źle przygotowani do bycia rodzicami – zwalając swoje nieudaczności wychowawcze na nauczycieli, ale nadal są podatnikami. Wyobraźcie sobie, że ani Pan Broniarz, ani pani minister Zalewska nie “produkuję” pieniędzy, które rozdają, dają lub zwiększają … TO KASA Z PODATKÓW kurde.

3. Korzyści – (uwaga) wartość dodana okresu produkcyjnego zarówno w sferze prywatnej jak i sferze dobra wspólnego. Słowem co człowieku dasz z siebie dla innych. Możemy mieć Muska (tego od Tesli), albo Tuska – wybór należy do nas (młodego Tuska, który napisał sam, że jest kretynem).

4. ważnym, ale jednak dopiero czwartym elementem jest nauczyciel, którego rola zmienia się diametralnie w okresie III Fali Tofflera.

Reasumując… czy zlikwidujemy gimnazja czy nie, nie rozwiązane będą problemy np. słabego nauczania, spóźniania się na lekcję, patologi w wymuszaniu korepetycji, nielegalna sprzedaż książek w szkole (jest zakazana komukolwiek), kradzieże kasy z wycieczek, studniówek, czy wreszcie słaby poziom nauczania lub brak pasji. Oczywiście są wyjątki i generalizować nie mam zamiaru, ale system oświaty jest zły w Polsce i będzie zły… aż do przyjścia Wolnościowców, którzy w ciągu dekady przekształca polską oświatę w bardzo dobrą i kreatywną oraz przystosowaną do szybkości zmian szkołę talentów.

Widziałem wielu wspaniałych nauczycieli i wielu patologicznych. Problem polega na tym, że ciągle widzę obie te grupy. Wolałbym tylko tę pierwszą grupę. Młodzi Polacy widzą, że polska szkoła jest KIEPSKA, podobnie uczelnie. Problem w tym, że już się na to nie godzą. Teraz trzeba im tylko pokazać – nic nie trzeba wymyślać – bierzmy wzorce od innych. Działajmy i będzie dobrze.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,176FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy