w ,

„Trzeba widzieć belkę w swoim oku”. Niemiecki eurodeputowany broni Polski

Współprzewodniczący Europejskiej Partii Zielonych, niemiecki polityk Reinhard Buetikofer przestrzegł przed „wykluczaniem Polski” w UE. – Nieprawidłowości dotyczące państwa prawa występują także w innych krajach, w tym w Niemczech – powiedział agencji dpa.

– Uważam, że to, co zrobiono w Polsce, jest absolutnie nie do przyjęcia, ale trzeba widzieć i belkę w swoim oku – oświadczył. – Kiedy lobby przemysłu motoryzacyjnego u nas (w Niemczech) ma wciąż uprzywilejowany dostęp do politycznych decydentów – czy to jest idealne wyobrażenie demokracji? – mówił.

Buetikofer przestrzegł przed „Europą częściowego wykluczania”, krytykując pojawiające się w Parlamencie Europejskim żądania ograniczenia funduszy Polsce bądź Węgrom za naruszanie unijnych reguł, bądź wyrzucenia tych krajów z UE. – Nie takiej debaty potrzebujemy – powiedział.

Oświadczył też, że nie można tylko żądać od Polski solidarności, na przykład w kwestii uchodźców; trzeba także iść na ustępstwa. – Od nas oczekuje się na przykład solidarności energetycznej. A to oznacza, że nie forsuje się gazociągu Nord Stream 2, nie zważając na sąsiadów – wyjaśnił Reinhard Buetikofer.

Za: tvp.info

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wojna turecko-kurdyjska przeniosła się do Niemiec. Zobaczcie to wideo z lotniska w Hanowerze!

Rzecznik ONR (T.Kalinowski) o neonazistach: „Sami wypisują się z polskiej wspólnoty narodowej!”