w

Turcja: 51 zabitych, 69 rannych. Krwawego zamachu dokonało nastoletnie dziecko…

Jak poinformował w niedzielę na konferencji prasowej w Stambule prezydent Recep Tayyip Erdogan – zamachowcem samobójcą, który w sobotę dokonał ataku na przyjęciu weselnym w Gaziantep na południu Turcji, zabijając 51 osób, było dziecko w wieku 12-14 lat. Większość ofiar sobotniego zamachu na weselu stanowili Kurdowie.

Jak przekazał Erdogan, zamachowiec „albo wysadził się w powietrze, albo miał na sobie ładunki wybuchowe, które zostały zdetonowane z odległości”. Dodał, że podejrzenia o dokonanie zamachu padają na Państwo Islamskie (IS). Erdogan potwierdził. że w zamachu śmierć poniosło 51 osób, a 69 zostało rannych, przy czym 17 odniosło ciężkie obrażenia.

„Nic dla nas nie zmienia fakt, skąd pochodzi terror – oświadczył Erdogan. „Jako naród, będziemy wykorzystywać wszystkie nasze siły, zjednoczeni, ręka w rękę, by walczyć z terroryzmem, jak to zrobiliśmy w dniu 15 lipca” – podkreślił prezydent, odnosząc się do nieudanej próby zamachu stanu w Turcji.

Bomba wybuchła podczas kurdyjskich uroczystości weselnych, na terenie południowo-wschodniej prowincji Gaziantep. Do zamachu doszło, gdy weselnicy ruszyli na ulice miasta, by tam manifestować swoją radość.

https://www.youtube.com/watch?v=7dctCeybcqo

Za: pch24.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Soros stawia na giełdowy krach. Czy jeden z największych spekulantów świata pomnoży swój majątek z powodu światowego kryzysu gospodarczego?

WOW! Węgierska policja rozpędza tłum imigrantów szturmujący bramę na granicy z Serbią!