Tusk już w wieku 62 lat będzie mógł pobierać 23 tys. zł emerytury. Wiek emerytalny w Brukseli zaczyna się od 58 lat (!) - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Tusk już w wieku 62 lat będzie mógł pobierać 23 tys. zł emerytury. Wiek emerytalny w Brukseli zaczyna się od 58 lat (!)

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Unijni eurokraci krytykują Polskę za to, że obniża swoim obywatelom wiek emerytalny. Mało kto jednak wie, że sami mogą liczyć na emeryturę już w wieku 58 lat. I to nie byle jaką! Dla przykładu – Donald Tusk, mimo iż osobiście postulował i głosował za wydłużeniem Polakom obowiązku pracy do 67. roku życia, już za 2 lata (po opuszczeniu unijnego stołka) otrzyma prawo do świadczenia emerytalnego w wysokości ok. 23 tys. zł. miesięcznie. To blisko 11 razy więcej niż wynosi obecnie przeciętna emerytura w Polsce!

Donald Tusk urodził się w 1957 roku. W tym roku skończył 60 lat. Nie wszyscy wiedzą, że już nabył prawo do unijnej emerytury przysługującej brukselskim urzędnikom. Co istotne – emerytura ta nie jest byle jaka. Zgodnie z unijnymi przepisami byłemu premierowi Polski, który zdecydował się objąć stanowisko szefa Rady Europejskiej, przysługuje prawo do emerytury w wysokości 4,274 proc. miesięcznej pensji za każdy rok pracy. W 2019 roku, kiedy odejdzie ze stanowiska szefa Rady Europejskiej (ukończone 62 lata), będzie mu przysługiwać prawo do emerytury w wysokości około 23 tys. zł (5 [lat pracy] x 4,274 proc. miesięcznej pensji [ok. 110 tys. zł] = ok. 23 tys. zł). A to oznacza, że emerytura Tuska będzie blisko 11 razy więcej niż wynosi przeciętna emerytura w Polsce!

Czego boi się Donald Tusk? Prezydent Europy oświadczył, że nie stawi się na przesłuchaniu! Czuje, że jest ponad polskim prawem?

W kontekście powyższego warto odnotować, że unijni urzędnicy – mimo iż sami mogą korzystać z wielu emerytalnych przywilejów (wyższe emerytury; niższy wiek emerytalny, który w określonych przypadkach zaczyna się już od 58. roku życia) – zalecają Polsce podjęcie działań mających na celu podwyższenie wieku emerytalnego.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,058ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy