Tylko wiara chrześcijańska może nas pchać do przodu! – przypomina węgierski minister obrony! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Tylko wiara chrześcijańska może nas pchać do przodu! – przypomina węgierski minister obrony!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Podczas obchodzonego w niedzielę, 20 sierpnia, Dnia Świętego Stefana, czyli węgierskiego święta narodowego poświęconego patronowi kraju, liderzy polityczni mówili o bieżących wyzwaniach dla obronności granic Węgier oraz o fundamencie cywilizacyjnym, jakim jest wiara chrześcijańska.

Prezydent zwrócił uwagę na zmianę problematyki bezpieczeństwa w ostatnich latach. – Bezpieczeństwo oznacza dziś co innego niż choćby dekadę temu: znów musimy bronić naszych granic, musimy bronić tego niezależnego, wolnego i europejskiego kraju, który uformowała ofiara, charakter i praca milionów Węgrów – stwierdził Janos Ader.

Z kolei szef resortu obrony narodowej stwierdził, że węgierskie święto narodowe jest równocześnie świętem wiary chrześcijańskiej rodaków. – Tylko otrzymana od św. Stefana wiara chrześcijańska może nas pchać do przodu – powiedział Istvan Simicsko. Jego zdaniem „Bruksela zrzeka się swojej wiary i traci swój fundament”.

W ocenie ministra Simicsko granic kraju należy bronić przez takimi zagrożeniami jak terroryzm i nielegalna imigracji. Wszystko po to, by przyszłe pokolenia mogły żyć jako Węgrzy oraz zachować Węgry.

Za: pch24.pl, źródło: kresy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy