Za: wykop.pl
w , ,

Tysiąc złotych nagrody dla KAŻDEGO pracownika ZUS! Koszt: 45 mln zł! Młody Polaku, na emeryturę nie licz!

Gdyby ZUS traktować jako firmę, to okazałoby się, że w rankingu pracodawców zatrudniających największą ilość pracowników w Polsce, nasz narodowy ubezpieczyciel zająłby 4. miejsce. Pracuje w nim bowiem około 46,5 tys. osób (dane za 2014 rok).

Warto odnotować, że prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właśnie podjęła decyzję, aby z okazji „Dnia Pracownika ZUS” przyznać urzędnikom nagrody pieniężne w wysokości 1 tysiąca złotych brutto. Do nagrody zakwalifikowało się 45 tys. osób. Łatwo zatem wyliczyć, że pochłoną one łącznie 45 mln zł

Powołana w lutym br. na stanowisko prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska, właśnie podjęła decyzję, aby z okazji „Dnia Pracownika ZUS” podległym sobie urzędnikom przyznać po 1000 zł nagrody brutto. – „Prezes, w uzgodnieniu z Ministrem Finansów oraz ze związkami zawodowymi, wygospodarowała w ramach budżetu Zakładu dodatkowe środki, by nagrodzić ciężką pracę personelu” – wyjaśnia rzecznik ZUS-u Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z tvn24bis.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=7StefrOwOmg

Problem w tym, że gdyby ZUS traktować jako firmę, to okazałoby się, że w rankingu pracodawców zatrudniających największą ilość pracowników w Polsce, nasz narodowy ubezpieczyciel zająłby 4. miejsce (za Pocztą Polską, Kompanią Węglową i siecią sklepów Biedronka). Według danych z 2014 roku pracowało w nim bowiem około 46,5 tys. osób.

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, nagrody z okazji „Dnia Pracownika ZUS” ma otrzymać 45 tysięcy urzędników. Łatwo zatem wyliczyć, że pochłoną one łącznie 45 mln zł. Okazuje się jednak, że kwota ta to zaledwie kropla w morzu wydatków na wynagrodzenia dla pracowników ZUS. Zgodnie z informacjami opublikowanymi w corocznym „Sprawozdaniu z działalności ZUS” całkowita kwota składek i podatków jaka jest przeznaczana na wynagrodzenia, ubezpieczenia społeczne oraz inne świadczenia na rzecz pracowników w 2014 roku przekroczyła 2 mld 563 mln zł.

Za: niewygodne.info.pl

Statystyczny Polak w trakcie swojego życia przekaże do ZUS ok. 276 tys. zł. Jako emeryturę ZUS zdąży mu wypłacić jedynie 92 tys. zł. Gdzie jest reszta?

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Szwecja: imigranci zbiorowo zgwałcili Europejkę. Wypuszczono ich i zapłacono im odszkodowanie!

Ryszard Petru chodził do 4 letniego gimnazjum! #EdukacjaPetru