Udaremniony zamach na ŚDM! ABW w Łodzi zatrzymało Irakijczyka. Planował zamach w Krakowie?

4
25515

Do zatrzymania obywatela Iraku doszło w niedzielę wieczorem w jednym z łódzkich hosteli. O tym, że planował zamach, mogą świadczyć materiały znalezione przy nim, w tym zapiski.

Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na dwa miesiące. Obecnie jest przesłuchiwany przez policję. ABW sprawdza, czy działał w pojedynkę, czy w większej grupie.

Mężczyzna nie przebywał na stałe w Polsce. Ma 48-lat, do Łodzi przyjechał kilka dni temu. Wcześniej przebywał w Szwajcarii, później w Szwecji, skąd został wydalony.

“Dziś rano otrzymałem informację, że na polskiej granicy zatrzymano około 200 osób z różnych powodów. Służby nie raportują zagrożenia w Polsce. Dmuchamy na zimne w związku z tym został wprowadzony pierwszy stopień alarmowy, którego zdaniem jest wzmożenie czujności służb” – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 Użytkownicy mediów społecznościowych potwierdzają, że po zatrzymaniu mężczyzny przeszukano również łódzkie centra handlowe. Pod kątem pirotechnicznym sprawdzono wszystkie obiekty, w których pojawiał się regularnie zatrzymany Irakijczyk, w tym m.in. największe centra handlowe. Nie znaleziono tam jednak nic podejrzanego.

W związku z całą sprawą pojawiają się już głosy ekspertów ds. zwalczania terroryzmu, którzy sugerują, iż Łódź mogła dla potencjalnych terrorystów stanowić jedynie węzeł komunikacyjny.

Zatrzymany w Łodzi Irakijczyk mógł być związany z środowiskiem islamskich radykałów z terenu Niemiec.

Za: niezlomni.com, niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

4 COMMENTS

  1. Obawiam się iż materiały wybuchowe oraz broń chemiczną da radę wykonać z produktów sprzedawanych w większości marketów. Wystarczy wiedza na poziomie liceum aby skonstruować własną bombę, bo wszak to nie jest wyczyn. Nie trzeba wwozić z zagranicy czegokolwiek, wszystko jest tu na miejscu ogólnodostępne. Da radę zrobić gaz wybuchowy nawet z wody i soli (seriusly). Nie jestem na tyle popieprzony aby używać tego na ludziach, zwierzętach czy gdziekolwiek, mam za to świadomość iż z praktycznie wszystkiego da radę zrobić coś co eksploduje. Sądzę że każdy chemik Ci to powie.

    Kolejna sprawa, myślę iż popaprańcy mają gdzieś zamieszczoną stronę w dark webie gdzie znajdują się instrukcje do wykonania tego syfu, ale na tyle płytko osadzona by ludzie bez większej wiedzy spokojnie tam weszli.

    To oczywiście sprawa dla ABW, mają teraz pole do popisu. Ostatnie wydarzenia udowodniły iż do zamachu nie potrzeba materiałów wybuchowych. Ta sytuacja powoli mnie przeraża. W każdej chwili jakiś cymbał może wysadzić się w powietrze/przejechać/zadźgać. Sądzę że taki jest ich cel. Wywołać terror.
    Puki co, jedyne co wydaje się rozsądne, to unikanie miejsc publicznych dopóki ŚDM się nie skończą – ja tak czynię.
    Pozdrawiam.

  2. Skoro ponownie jest kontrola na granicach to jak wwiózł materiały wybuchowe? Czy może kupił gdzieś w Polsce? To trzeba koniecznie ustalić. Trzeba wyjść z układu a schengen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here