"Unia Europejska zawiodła kraje południa" - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

“Unia Europejska zawiodła kraje południa”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Ogromne pretensje do Unii Europejskiej są zwłaszcza we Włoszech. Unia zawiodła kraje południa. Nie potrafiła podjąć decyzji szybko i “rzucić” pieniądze na wsparcie walki z koronawirusem – ,,mówił w rozmowie z redaktor Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski.

Polityk ocenił, że rozprzestrzenianie się wirusa ukazało słabości UE. – Pokazało Unię, która ma słabości i nie jest przygotowana na taki kataklizm. Pokazało UE, która reagowała za późno – ocenił.

Każdy czytający traktaty powinien wiedzieć, że Wspólnota nie ma kompetencji, jeśli chodzi o ochronę zdrowia – podkreślił. – Ma kompetencje w sferze ekonomii. Wiele nie może zrobić w tej “głównej” sprawie. Można mieć pretensje, że mało zdecydowanie. Ale kryzys pokazał Unię w jej właściwym wymiarze, a nie w wymiarze napuszonego ideologicznie tworu, który uważa, że wszystko może. Natomiast jeśli chodzi o pomoc medyczną dla poszczególnych krajów, to możliwości UE są ograniczone. Możliwe są wspólne zakupy, które są w toku.

Przeogromne pretensje do Unii są zwłaszcza we Włoszech. Dotyczą reakcji ekonomicznej Wspólnoty. Czwartkowy szczyt liderów UE nie potrafił zdecydować o uruchomieniu “finansowej armaty”, czyli emisji euroobligacji w strefie euro albo o użyciu europejskiego mechanizmu stabilizacji. Nie potrafiła podjąć decyzji szybko i “rzucić” pieniędzy na wsparcie w walce z epidemią. Polska natomiast należy do tych krajów, które dobrze, szybko i kompleksowo zareagowały na tę sytuację kryzysową. To daje nam szansę na uniknięcie wielkiego skoku zakażeń oraz paraliżu systemu służby zdrowia”

Za: Telewizja Republika

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy