Upadek systemu emerytalnego w Polsce! ZUS: Nie ma i nie będzie pieniędzy na wypłatę emerytur z tytułu składek!

2
5906

Zakład Ubezpieczeń Społecznych potwierdził, że w ciągu najbliższych 5 lat ściągane od pracujących składki na ubezpieczenia społeczne nie pokryją zapotrzebowania na wypłatę bieżących rent i emerytur. Przy założeniu, że polska gospodarka będzie miała się całkiem dobrze, zabraknie na ten cel aż 250 mld zł. W wersji pesymistycznej (kryzys gospodarczy, wzrost bezrobocia itp.) deficyt może urosnąć nawet 400 mld zł! Brakujące do bieżącego regulowania świadczeń kwoty będą musieli pokryć podatnicy do spółki z… zagranicznymi wierzycielami.

Polska może upaść nie z powodu niespodziewanego ataku militarnego nieprzyjaciela, serii wielkich katastrof naturalnych czy innych biblijnych plag. Polska może upaść z powodu niewyobrażalnego ciężaru obowiązków finansowych wobec rosnącej rzeszy emerytów oraz zagranicznych wierzycieli. Fakty są takie, że napór demograficznego tsunami (z roku na rok rośnie liczba emerytów, a maleje liczba czynnych zawodowo) nie przyczyni się do bankructwa ZUS-u. Kosztem usług świadczonych przez państwo wobec czynnych zawodowo podatników, emeryci i renciści będą otrzymywali swoje świadczenia terminowo i w odpowiedniej wysokości. Pieniędzy może jednak zabraknąć na takie obszary jak obrona narodowa, inwestycje, służba zdrowia czy szkolnictwo. Aby wiązać koniec z końcem trzeba będzie pożyczać za granicą coraz więcej pieniędzy. To jednak kosztuje, a na obsługę jeszcze wyższego niż obecnie długu nas po prostu nie stać.

Czy proces ten można jeszcze zatrzymać? Przy sprzyjających okolicznościach i z “Bożą pomocą” być może jest to możliwe. Warunkiem koniecznym okazuje się być jednak pozostawienie wieku emerytalnego na “tuskowym” poziomie (67. rok życia), likwidacja sektorowych przywilejów emerytalnych oraz otwarcie granic naszego kraju dla imigrantów ze Wschodu (Ukraina, Białoruś). Czy polska klasa polityczna jest na to gotowa?

Źródło: http://niewygodne.info.pl 

emerytury-srednia-dlugosc-450

Komentarze:

komentarzy

2 KOMENTARZE

 1. Wiem, że
  nadejdzie dzień gdzie listonosz nie przyniesie mi emerytury. Znajdę też
  emerytów sprawnych fizycznie i przekonam jak masz siłę teraz to nie marnuj, bo
  ci będzie potrzebna na urzędników wysoko postawionych w Suzie, co okradali i
  zdążyli uciec z polski a jak by im się udało to zostaną nazwiska tych ludzi i zdjęcia,
  co kierowali tym ZUSem. A emerytów i rencistów
  jest parę tysięcy to parę groszy by każdy by znalazł i polak też by się dołożył
  a na co by było potrzebne to zaraz napiszę. Za krzywdy wyrządzone przez tych
  ludzi Polakom to czekało by to:, Co w tym filmie siedmiu wspaniałych czy
  samurajów. A najemników na świecie jest masa, co tylko z tego żyją. A teraz
  zastanów się czy warto Polaków okradać i czy życie jest tego warte gdzie się schowasz.
  Czy jest takie miejsce gdzie będziesz się czuł bezpieczny?

 2. „Rządowe ubezpieczenie, nazywane ubezpieczeniem społecznym, w przeciwieństwie do ubezpieczeń oferowanych przez prywatne firmy ubezpieczeniowe nie opiera się na skrupulatnych rachunkach matematycznych i statystycznych, szacujących stopień ryzyka oraz wysokość składki ryzyko to pokrywającej. Prowadzony bowiem przez rząd program „ubezpieczenia społecznego” nie ma wystarczającej ilości aktywów niezbędnych do pokrycia ich pasywów. Inaczej mówiąc, wydatki na cele ubezpieczenia społecznego i pokrycia kosztów pracy administracji tej instytucji znacznie przekraczają możliwości finansowe ZUS-u. Dlatego ZUS musi korzystać z kredytów komercyjnych, by pokrywać istniejące zobowiązania związane z rozrastającą się wciąż biurokracją ZUS-owską i świadczeniami emerytalno-rentowymi.”… „Bez wątpienia przymusowe składki na ZUS łamią nasze podstawowe prawa ludzkie. Łamią nie tylko prawa człowieka, ale i postanowienia naszej Konstytucji. Zmusza się nas bowiem do takiego stanu, kiedy to nie możemy dobrowolnie decydować o naszym życiu i majątku. Robi to za nas rząd i państwo. Przeciętna długość życia w Polsce dla mężczyzn to 71 lat (kobiety żyją zwykle kilka lat dłużej), czyli przeciętnemu Polakowi po prawie 40 latach płacenia składek na ZUS zostaje tylko… sześć lat życia na głodowej emeryturze, która nie tylko nie pozwala mu na wykupienie wszystkich lekarstw przepisanych przez lekarza ale i nie starcza na opłacenie czynszu, rachunków za prąd i gaz. ZUS właściwie już zbankrutował, choć, oczywiście, zachowuje wszelkie pozory, i udaje, że wszystko jest w najlepszym porządku. Zupełnie jak ów kredytobiorca robiący dobrą minę do złej gry, kiedy bierze kolejny kredyt na spłacenie starego kredytu, którego nie udało mu się dotąd spłacić o własnych siłach.”… fragment „ZUS, czyli piramida finansowa” Źródło: Twój REGION Europy nr7

  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/11/14/raport-o-sytuacji-zus-piramida-finansowa-bankrutuje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here