UWAGA! Miliardy euro z Polski trafiają do ukraińskich rodzin i biznesu!

0
4131

Tylko w ciągu sześciu miesięcy tego roku Polska wydała Ukraińcom ponad 750 tys. wiz z prawem pobytu i pracy – powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Ocenił, że „dzięki temu miliardy euro są przesyłane z Polski do ukraińskich rodzin i biznesu”.

Kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz podczas telewizyjnej dyskusji przedwyborczej z Angelą Merkel zarzucił Polsce i Węgrom, że odmawiając przyjęcia uchodźców uniemożliwiają powstanie europejskiej polityki migracyjnej; zagroził też konsekwencjami finansowymi. – Powodem fiaska jest istnienie w UE krajów – kilka z nich wymieniłem, Polska czy Węgry – które to kategorycznie odrzucają i mówią: niech Niemcy i Włosi sami sobie radzą z tym problemem – powiedział Schulz.

Waszczykowski skomentował, że należy zajmować się „kryzysami imigracyjnymi ze wszystkich kierunków świata, które napierają na Europę”. Jak mówił, w zeszłym roku Polska wydała Ukraińcom ponad 1,2 mln wiz. Z kolei w pierwszym półroczu 2017 r. było to ponad 750 tys. wiz. z prawem pobytu i pracy.

– Ponad milion Ukraińców żyje, pracuje, zarabia i generuje dochód, który przesyła na Ukrainę. Obliczenia służb finansowych mówią, że od 3 do 5 mld euro jest transferowanych na Ukrainę do rodzin, do biznesu – wyliczał szef MSZ.

– Pomagamy imigrantom. Więc proszę pana Schulza (…) o większą informację, zapoznanie się i nieużywanie fałszywych argumentów w wewnętrznych, przedwyborczych dyskusjach w Niemczech – oświadczył Waszczykowski. Zaapelował też o „uczciwe podejście” do tej sprawy.

Za: PAP, TVP.info

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here