w

Viktor Orban szefem Komisji Europejskiej w 2019 roku? Rozpad UE nie jest dla nas korzystny… Lepiej zmienić ją od środka!

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – zamiast życzyć Unii Europejskiej spektakularnego upadku poprzedzonego wieloletnimi konwulsjami, lepiej zmienić ją od środka! Do wymiany jest niemal cała brukselska elita, której głównym zadaniem jest dziś karcenie demokratycznie wybranych rządów oraz szerzenie skrajnej poprawności politycznej przesłaniającej zdrowy rozsądek. Jeśli uda się nam – obywatelom Europy – odsunąć Junckera, Schulza i Tuska od władzy, to stworzenie nowej UE jest całkiem realne.

Wbrew pozorom rozpad Unii Europejskiej jest dla nas bardzo złą perspektywą. Ilość negatywnych konsekwencji politycznych dla kraju takiego jak Polska (ulokowanego między Niemcami a Rosją, bez silnych sojuszników) jest zbyt duża, aby podejmować ryzyko grania na kartę rozpadową/pol-exitową. Dlatego, zamiast liczyć na spektakularny upadek unijnych struktur, lepiej zmienić ją od środka. Nastroje antyunijne wśród społeczeństw Europy nasilają się nie dlatego, że UE istnieje. One rosną bo UE rządzą ludzie pokroju Junckera, Schulza czy Tuska. Oni nie dostrzegają (lub nie chcą dostrzegać), że przyczyną coraz większej niechęci Europejczyków do unijnych instytucji są… oni sami!

Czy warto akceptować dyktat osób, dla których idee eutanazji, multikulti i skrajnej poprawności politycznej przesłaniają zdrowy rozsądek? Oczywiście, że nie. Nie powinien to być jednak podwód żądania polexitu. Łatwiej i korzystniej dla nas wymienić bowiem brukselskie elity. W 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jeśli odpowiednią ilość głosów i poparcia uzyskają ruchy prawicowe, to kto wie – może szefem Komisji Europejskiej zostanie nie kto inny, jak Viktor Orban? Wszystko jest możliwe. Wystarczy, że dojdzie do porozumienia europejskich partii o profilu prawicowym i chadeckim.

UE nie jest jeszcze stracona. Trzeba o nią zawalczyć.

Artykuł w całości za: http://niewygodne.info.pl/

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Aferzyści i złodzieje będą tracili majątki. Ciekawe czy TK uzna ustawę za sprzeczną z konstytucją?

SONDA! Co jest mądrzejsze? Wyborca Nowoczesnej czy karaluch?