W kraju UE mordowana jest dziennikarka. Komisja Europejska nie widzi problemu. Będzie za to nowa rezolucja w/s Polski - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

W kraju UE mordowana jest dziennikarka. Komisja Europejska nie widzi problemu. Będzie za to nowa rezolucja w/s Polski

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Morderstwo Daphne Caruana Galizia, maltańskiej dziennikarki śledczej, która współpracowała m.in. przy ujawnianiu “Panama Papers”, wstrząsnęło całą międzynarodową opinią publiczną. Przedstawiciele czołowych mediów w Europie wezwali Komisję Europejską, aby wszczęła dochodzenie w sprawie niezależności mediów na Malcie. Co na to Komisja? Eurokraci uznali, że śledztwo w sprawie zabójstwa należy do władz Malty i to wewnętrzna sprawa tego kraju. Będzie za to nowa rezolucja w/s Polski.

Przypomnijmy – Daphne Caruana Galizia była maltańską dziennikarką śledczą zajmującą się sprawami korupcji na najwyższych szczeblach władzy. Zarzucała ona współpracownikom premiera Malty posiadanie spółek offshorowych w Panamie, a dodatkowo odkryła nazwisko żony premiera wśród nazwisk uwikłanych w aferę “Panama Papers”. Samochód Daphne Caruany Galizii został wysadzony w powietrze 16 października zdalnie zdetonowanym ładunkiem umieszczonym najprawdopodobniej w podwoziu.

W odpowiedzi na morderstwo redaktorzy znanych i wpływowych mediów (“Financial Times”, “Sueddeutsche Zeitung”, “Guardian”, “New York Times”, “Le Monde”, BBC, “El Pais” i “La Repubblica”) napisali list do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Fransa Timmermansa. Wezwali oni do wszczęcia pełnego dochodzenia w sprawie niezależności mediów na Malcie. Tego samego zażądała frakcja partii konserwatywnych w Parlamencie Europejskim.

Co na to Komisja? Na wezwanie europejskich mediów, aby wszcząć dochodzenia w sprawie niezależności mediów na Malcie nie odpowiedziała. Annika Breidthardt, rzecznik prasowa KE stwierdziła, że śledztwo w sprawie zabójstwa to wewnętrzna sprawa Malty.

W między czasie udało się jednak zorganizować kolejną (nie wiem już którą z kolei) debatę na temat Polski. Eurodeputowani szykują również ostrą rezolucję w sprawie naszego kraju, która ma zostać przyjęta 15 listopada. Jak widać są ważniejsze sprawy niż zabójstwo niewygodnej dziennikarki.

Jako ciekawostkę odnotujmy, że według najnowszego rankingu wolności mediów i prasy tworzonego przez Reporterów bez Granic (duże powiązania ze środowiskiem “Gazety Wyborczej”), Malta zajęła 47. miejsce, a Polska – 54. Brawo dla twórców tego rankingu!

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,522FaniLubię
18,041ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy