Za: http://www.msz.gov.pl/
w , ,

W Polsce będzie pro-demograficzne otwarcie na Ukrainę!

Polski rząd planuje spore zmiany w polityce migracyjnej. Projekt zakłada otwarcie, głównie na Ukraińców, co ma być skuteczną receptą na demograficzne kłopoty Polski. Zmiany mają wpisywać się także w strategię rozwoju gospodarczego. Chodzi o uzupełnianie niedoborów na rynku pracy.

O pracach, w które zaangażowani są przedstawiciele resortów: rozwoju, rodziny oraz spraw wewnętrznych poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. Po zmianach osoby przyjeżdżające do Polski ze Wschodu mają łatwiej znaleźć pracę i szybciej uzyskać prawo do pobytu stałego. Rząd stawia tu jednak pewne warunki.

ZOBACZ: SOCJALIZM: 500+ także dla uchodźców wyrok sądu w Warszawie!

Nowa polityka migracyjna ma być nastawiona głównie na Ukraińców. To oni mają być receptą na demograficzne kłopoty Polski. – Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów – powiedział dziennikowi wiceszef resoru rozwoju, Jerzy Kwieciński.

Projekt stawia na młodych imigrantów i dopasowanie imigracji do „rzeczywistych potrzeb rynku pracy”. Przewidywane są też ułatwienia pobytowe dla rodzin pracujących w Polsce cudzoziemców. „Zaproszenia mają być adresowane do określonych z góry grup, np. ludzi młodych w wieku do 35 lat, o pożądanych kwalifikacjach” – podał „DGP”. Będą też zachęty do zyskiwania kart stałego pobytu oraz obywatelstwa, a dzieci imigrantów będą mogły łatwiej korzystać z polskiej oferty edukacyjnej. Niewykluczone, że dzieci osób z pozwoleniem na pobyt stały zostaną objęte programem 500+.

Za: pch24.pl, źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”, interia.pl

ZOBACZ: 

Polacy pomordowani na Wołyniu nie zaznają spokoju!

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Słowenia w ogniu krytyki! Nie mogą sami decydować o uszczelnieniu WŁASNYCH GRANIC!

Zginął Rafał Wójcikowski, najbardziej merytoryczny poseł VIII kadencji!