W poniedziałek pierwsza rozprawa Komisji Weryfikacyjnej! Wyjdą na jaw przekręty ratusza Gronkiewicz-Waltz? - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 2 czerwca, 2020

W poniedziałek pierwsza rozprawa Komisji Weryfikacyjnej! Wyjdą na jaw przekręty ratusza Gronkiewicz-Waltz?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Komisja Weryfikacyjna ds. stołecznej reprywatyzacji postanowiła, że pierwsza rozprawa dot. nieruchomości warszawskich odbędzie się 26 czerwca. Zadecydowała też o wszczęciu kolejnych czynności sprawdzających i postępowań rozpoznawczych.

Dotyczą one czterech spraw, co do których wcześniej przeprowadzono czynności sprawdzające. Chodzi o nieruchomości, w których zamieszkują bądź zamieszkiwali lokatorzy, którzy mogli być pokrzywdzeni reprywatyzacją. Ich adresy to: Hoża 25, Poznańska 14, Marszałkowska 43 o dawna Chmielna 70. W tym ostatnim przypadku zawieszono postępowania administracyjne, które dotyczą tej nieruchomości toczące się przed innymi organami administracji. Rozprawy ws. Chmielnej 70 odbędą się 3 i 13 lipca.

W poniedziałek Komisja rozpatrzy sprawy Twardej 8 i Twardej 10. Zostaną przesłuchani świadkowie: byli urzędnicy ratusza oraz osoby występujące w sprawach w innym charakterze.

29 czerwca Komisja planuje przesłuchać prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz–Waltz, która kilkakrotnie już deklarowała, że nie stawi się na rozprawę.

Osoby tymczasowo aresztowane w związku ze śledztwami reprywatyzacyjnymi będą przesłuchiwane na terenie aresztu i zakładu karnego we Wrocławiu.

Komisja postanowiła także wyznaczyć posiedzenie w sprawie nieruchomości Sienna 29, które odbędzie się 14 lipca 2017 roku.

Po czwartkowym niejawnym posiedzeniu Komisja podała, że decyzjami sądów na jej wnioski zostały zabezpieczone księgi wieczyste następujących nieruchomości: Twarda 8, Twarda 10, d. Sienna 29 (plac Defilad), d. Zielna 7/Złota 17 (plac Defilad), d. Chmielna 50 (plac Defilad), d. Złota 19 (plac Defilad), Noakowskiego 16.

Komisja bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Komisja może utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną (uznać słuszność zwrotu nieruchomości), albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość. Będzie też mogła uchylić decyzję reprywatyzacyjną i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi, który ją wydał, wraz z wiążącymi wskazaniami co do dalszego postępowania.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,164FaniLubię
17,897ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy