Zrodło: YouTube CCTV News
w , ,

Wakacje w Turcji? Zamachy w Stambule. Dwie potężne eksplozje zebrały krwawe żniwo! 29 ofiar śmiertelnych i ponad 160 rannych!

Dwa wybuchy i kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych – to wstrząsający bilans wydarzeń, do których doszło z soboty na niedzielę w Stambule.

Zamachowcy chcieli wykorzystać chwile wzmożonej obecności ludzi na ulicach w związku z meczem Besiktasu z Bursasporem. To dlatego celem ataku stali się m.in. policjanci.

Do pierwszego wybuchu doszło właśnie w pobliżu stadionu Vodafone Arena. Eksplodował tam zdalnie sterowany samochód pułapka. Wybuch nastąpił w pobliżu autokaru, który wypełniony był policjantami.

Do drugiego wybuchu doszło w parku Macka. Tam zamachowiec samobójca wkroczył niemal w sam środek zebranych policjantów, a następnie wysadził się.

W sumie, jak dotąd odnotowano 29 ofiar śmiertelnych i ponad 160 rannych. „Zamachy, do których doszło w Stambule były wymierzone zarówno w policję, jak i w ludność cywilną. Ich autorom chodziło o jak najwięcej ofiar” – ocenił w sobotę prezydent Tayyip Recep Erdogan.”Bezpośrednim skutkiem tego ataku terrorystycznego jest to, że mamy męczenników i rannych” – zaznaczył turecki prezydent w wydanym oświadczeniu.

Nie wiadomo, kto stał z eksplozjami. Jak podają jednak miejscowe media, zasięg zamachów miał być pierwotnie większy. Jedna ze stacji telewizyjnych poinformowała, że jednostki specjalne odnalazły i zdetonowały jeszcze ładunek wybuchowy w pobliżu Vodafone Arena, gdzie odbywał się mecz.

Stadion Besiktas Vodafone Arena znajduje się w europejskiej części miasta niedaleko od Placu Taksim i historycznej rezydencji imperialnej Pałac Dolmabahce.

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

https://www.youtube.com/watch?v=aZ6jTu0pCDQ

Nagrany moment zamachu:

https://www.youtube.com/watch?v=VCtrbw7WoGg

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PILNE! Wiedeń: Albańczyk zaatakował nożem dwójkę Polaków! Jeden nie żyje, drugi jest ciężko ranny!

Bułgaria: w kraju powstają kolejne obozy dla uchodźców. Wbrew woli obywateli!