Węgierska minister: "Będziemy bronić polskich interesów w Radzie UE" - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Węgierska minister: “Będziemy bronić polskich interesów w Radzie UE”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Europejczycy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcą popierającej migracji Wspólnoty bez twarzy. Czy też wolą oprzeć przyszłość Unii na silnych państwach narodowych dbających o swoje chrześcijańskie korzenie – podkreśliła w wywiadzie dla “Dziennika Gazety Prawnej” Judit Varga, węgierska minister ds. europejskich. Polityk odniosła się także do uruchomienia przez PE wobec Węgier i Polski procedury wynikającej z art. 7 Traktatu UE.

Powyższy proces jej zdaniem jest umotywowany politycznie i jest formą nacisku środowisk liberalno-lewicowych, co wpisuje się w kontekst zbliżających się wyborów do PE. – Komisja Europejska powinna być strażnikiem traktatów bez jakiejkolwiek agendy politycznej. Co więcej, odpowiedzialny za proces praworządności Frans Timmermans chce być kandydatem socjalistów na szefa KE i nikt nie kwestionuje tego konfliktu interesów – podkreśliła. Jednocześnie Judit Varga zaznaczyła, że Węgry będą bronić polskich interesów w Radzie UE i nie zagłosują za sankcjami wobec Polski.

Minister skomentowała również pomysł KE połączenia wypłat funduszy europejskich ze stanem praworządności, co uznała za projekt niezgodny z unijnymi traktami, na co wskazują również Służby Prawne Rady Europy, a pojęcia takie jak „praworządność” i „demokracja” są niejasne i nieobiektywne. – Jak więc można porównać ich stan pomiędzy poszczególnymi państwami? – zapytała minister.

Źródło: DGP, nr 230 (2018)

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,523FaniLubię
18,039ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy