w ,

Węgry okażą solidarność z Polską – zapewnia Viktor Orban w kontekście unijnych ataków na Warszawę

Unia Europejska prowadzi przeciw Polsce kampanię. Sojusz eurokratów i system Sorosa poniesie jednak porażkę, gdyż Węgry wykorzystają każdą okazję, by pomóc Rzeczpospolitej. Leży to w interesie Budapesztu i jest zgodne z wartościami europejskimi – uważa węgierski premier Viktor Orban.

Słowa lidera rządzącej na Węgrzech partii Fidesz padły w kontekście wypowiedzi wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Eurokrata stwierdził, że w związku ze zmianami w systemie sądownictwa, brukselskie gremium jest bliskie uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu unijnego. Jedną z konsekwencji takiego rozwiązania jest nałożenie na Rzeczpospolitą sankcji.

W odpowiedzi na takie słowa wiceszefa KE uczestniczący w uniwersytecie letnim i obozie węgierskiej młodzieży w rumuńskim Baile Tusnad premier Viktor Orban stwierdził, że jego kraj, kierując się własnym interesem, przyjaźnią z Polską oraz wartościami europejskimi, nigdy nie pozwoli, by sukcesem zakończyła się prowadzona przeciw Polsce wroga kampania, którą określił mianem „inkwizycyjnej”.

W tym celu Węgrzy wykorzystają każdą okazję prawną, aby w ramach UE pokazać solidarność z Polską – zapewnił Orban. Jego zdaniem wśród „elit” unijnych zawiązał się sojusz działający wbrew Europejczykom oraz system „imperium Sorosa”.

Relacje między premierem Węgier, a urodzonym w tym kraju żydowskim finansistą Georgem Sorosem są fatalne. Spekulant działający w USA angażuje się w finansowanie lewicowych projektów ideologicznych, rozbijających zachodnie społeczeństwa i propagujących rewolucyjne postawy. Soros jest oskarżany o materialne wspieranie islamskiej imigracji do Europy. W związku z tym władze w Budapeszcie rozpoczęły skierowaną przeciwko finansiści akcję informacyjną.

Soros, jak na lewicowca przystało, uderza także w państwa narodowe. Również do tej kwestii odniósł się w Baile Tusnad (węg.: Tusnádfürdő) Viktor Orban. Zdaniem premiera Węgier Polska znalazła się na celowniku eurokratów, gdyż jest „przykładem rządów narodowych”. Dlatego właśnie unijne „elity” próbują osłabiać, niszczyć oraz łamać Polskę.

Za: pch24.pl, Źródło: rmf24.pl

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Jemen: umierający sąsiad światowych krezusów. 60 proc. obywateli żyje tam na skraju głodu!

Jak Niemcy pozbywają się resztki polskich udziałowców z polskich (już tylko terytorialnie) cukrowni