Węgry pozbędą się czasu zimowego! Dobry pomysł? - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Węgry pozbędą się czasu zimowego! Dobry pomysł?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prawdopodobnie od przyszłego roku przestanie na Węgrzech funkcjonować zmiana czasu z letniego na zimowy.

Zgodnie z propozycją posła Jobbiku Lajosa Kepli, Węgry miały by zrezygnować ze zmiany czasu dwa razy do roku, a ponadto przejść całorocznie na czas letni dla strefy środkowoeuropejskiej, co oznacza faktycznie przejście na czas wschodnioeuropejski (czas zimowy jest czasem prawidłowym, dla danej strefy). Propozycje, pomimo sprzeciwu Lajosa Fónagy – sekretarza stanu ds. energetyki, poparł rządzący Fidesz, toteż prawdopodobnie na wiosnę Węgrzy zmienią czas po raz ostatni.

Jako ciekawostkę można podać że na Zakarpaciu wyrazem separatyzmu miejscowych Węgrów oraz Rusinów Karpackich jest posługiwanie się właśnie czasem środkowoeuropejskich obowiązującym na tym terenie przed wcieleniem do ZSRR. Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,474FaniLubię
18,032ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy