w ,

Węgry przyjmują definicję rodziny jako związku, w którym ojcem jest mężczyzna, a matką – kobieta

Parlament Węgier przyjął we wtorek ustawę, która w rzeczywistości zakazuje adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, zezwala na adopcję przez małżeństwa i, za specjalna zgodą resortu ds. rodzin, przez osoby samotne – podaje Reuters. Projekt ustawy przedłożył rząd premiera Viktora Orbana. Parlament przyjął też 12 poprawek do konstytucji, w tym definicję rodziny jako związku, w którym ojcem jest mężczyzna, a matką – kobieta.

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami Konstytucja chroni teraz prawo dziecka do identyfikowania się ze swoją „płcią urodzenia” (ang. gender at birth) oraz prawo do wychowywania dzieci na bazie tożsamości węgierskiej, osadzonej w konstytucji, także w oparciu o kulturę chrześcijańską. Zaznaczono też, że wychowywanie dzieci zgodnie z węgierską „tożsamością konstytucyjną i kulturą chrześcijańską” daje nowym pokoleniom szansę na zapoznanie się z węgierską tożsamością i ochronę swojej suwerenności, jak również roli, jaką w narodzie węgierskim pełni chrześcijaństwo.

Mimo iż istnieją wyjątki, w których osoby samotne, lub członkowie rodziny mogą adoptować dziecko, minister sprawiedliwości Judit Varga zapisała w ustawie, że “główną zasadą jest to, iż tylko pary małżeńskie mogą adoptować dziecko, to znaczy mężczyzna i kobieta, którzy są małżeństwem”. Dotąd adopcje przez pary jednopłciowe były możliwe wtedy, gdy jeden z partnerów w tym związku występował o to jako osoba samotna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Bicie podczas przesłuchań! Wyciekły kolejne nagrania białoruskiej milicji WIDEO

Draństwo! Obrzydliwa wypowiedź Trzaskowskiego w TVN24