w ,

Węgrzy i Polacy najbardziej sceptyczni w Europie wobec imigrantów i muzułmanów!

Nowy sondaż konserwatywnego think tanku Pew Research Center pokazuje, że kryzys uchodźców i groźba terroryzmu są bardzo ze sobą powiązane w świadomości wielu Europejczyków. W 8 z 10 badanych krajów europejskich, połowa lub więcej respondentów wierzy że napływający masowo od południa imigranci zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia terroryzmu w ich kraju. Ale terroryzm nie jest jedynym problemem, z którym łączy się uchodźców. Wielu ludzi obawia się, że będą oni stanowić obciążenie ekonomiczne. Według ankietowanych uchodźcy zabierają miejsca pracy i świadczenia socjalne. Obawy łączące uchodźców i wzrost przestępczości są mniej powszechne, ale nadal znaczące.

Na pytanie, czy uchodźcy zwiększają ryzyko wystąpienia aktów terrorystycznych w twoim kraju twierdząco odpowiedziało 76 % Węgrów i 71 % Polaków, co stanowi czołówkę badanych społeczeństw. Najmniej obawiają się tego Hiszpanie – 40 %.

Czy uchodźcy zabierają pracę i świadczenia socjalne – tu podobnie przodowali Wegrzy z wynikiem 82 % odpowiadających „tak”, po nich Polacy – 75 % i Grecy – 72 %. Na drugim biegunie znaleźli się Niemcy – 31 % i Szwedzi – 32 %.

Ankieterzy Pew Research Center pytali również o stosunek do muzułmanów. Negatywnie najbardziej nastawieni są: Węgrzy – 72 %, Włosi – 69% , Polacy – 66 %, Grecy – 65 %. Wśród Brytyjczyków jest to zaledwie 28 %.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Polska bez szarej strefy. Czy to możliwe? – Robert Gwiazdowski

Atak nuklearny Rosji na Szczecin. Sprawdź czy przeżyjesz.