Wicepremier o incydencie na pogrzebie Wyklętych: działacze KOD mieli na celu sprowokowanie zebranych - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Wicepremier o incydencie na pogrzebie Wyklętych: działacze KOD mieli na celu sprowokowanie zebranych

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Beaty Szydło, Jarosław Gowin, w programie TVN24 „Kropka nad i” skomentował incydent do jakiego doszło w trakcie pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” w Gdańsku. Zdaniem polityka władza nie daje przyzwolenia na stosowanie przemocy, ale działacze KOD mieli na celu sprowokowanie zebranych.

W naszej kulturze, cywilizacji chrześcijańskiej jesteśmy tak ukształtowani, że nie zakłócamy uroczystości, a ci którzy przyszli z KOD-u mieli, wszystko na to wskazuje, intencje takie, żeby zakłócić uroczystość pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” – powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik lider Polski Razem. Jego zdaniem również działacze ONR – jeśli zgodnie z lewicowo-liberalnym przekazem faktycznie wnieśli na Mszę transparent – zachowali się niewłaściwie.

Reaktor pytała Gowina między innymi o to, jak czuje się w rządzie, który „daje przyzwolenie narodowcom na wyrzucanie z pogrzebu działaczy KOD”.

W rządzie czuję się świetnie, natomiast pierwsze słyszę, to pani redaktor mi objawiła nową rzeczywistość, że rząd dał jakiekolwiek przyzwolenie – stwierdził wicepremier. Jego zdaniem policja zachowała się właściwie, oddzielając działaczy antyrządowej organizacji od narodowców, oskarżanych o atak na lewicowców.

Mateusz Kijowski mówi, że przyszli się modlić za zamordowanych. Jeszcze niedawno twierdził, że od lat nie był w kościele. Nagła potrzeba modlitwy? – pytał redaktor Olejnik Jarosław Gowin zwracając jednocześnie uwagę, że rzekomo poturbowany przez narodowców lider pomorskiego KOD, Radomir Szumełda, to „znany antyklerykał”.

Za: pch24.pl, źródło: tvn24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy