http://talkradio.co.uk/news/two-polish-men-arrested-throwing-bacon-worshippers-camden-mosque-1610054985
w , ,

Wielka Brytania: Dwaj Polacy aresztowani za obrzucenie bekonem meczetu w Londynie!

Dwóch Polaków obrzuciło bekonem meczet Al-Rahman w londyńskiej dzielnicy Camden, w czasie gdy wierni przebywali wewnątrz na modlitwach wieczornych. Piotr Czak-Żukowski i Mateusz Pawlikowski podrzucili również mięso do stojaka na buty.

Część znalazła się wewnątrz obuwia, które muzułmanie muszą zdejmować przed wejściem do swojej świątyni. Wieprzowina jest uważana za haram (zabronioną) w wierze islamskiej.

Mężczyźni dokonali swojego czynu w niedzielę wieczorem. Po konfrontacji z wiernymi, porzucili nierozrzucone mięso i zbiegli. Policja przybyła na miejsce wkrótce potem, by oczyścić meczet i wystawić straż na noc. Rzecznik Scotland Yardu powiedział, że dwaj mężczyźni zostali aresztowani w pobliżu meczetu w związku z podejrzeniem o „podżeganie do nienawiści rasowej”. Obaj Polacy są przetrzymywani w areszcie ze względu na obawy o ich bezpieczeństwo, gdyby zostali zwolnieni za kaucją.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Spełnia się czarny sen Angeli Merkel? Większość zamachowców z Paryża przybyło do Europy… udając uchodźców! Wykorzystali m.in. szlak przez Węgry

ABSURD! Parlament Europejski debatuje o prawach kobiet w Polsce!!!