Wielka Brytania: zakaz spódniczek w armii. Dyskryminowały transseksualistów - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Wielka Brytania: zakaz spódniczek w armii. Dyskryminowały transseksualistów

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Kobiety służące w brytyjskich siłach lotniczych podczas parad wojskowych nie będą już mogły zakładać spódniczek. Nie chodzi jednak o troskę o przyzwoitość, ale o przeciwdziałanie dyskryminacji transseksualistów.

Jak podaje brytyjski dziennik „The Sun”, kobiety służące w Królewskich Siłach Lotniczych (RAF) nie będą już paradować w sukienkach. Chodzi o ochronę praw osób transseksualnych, które w dotychczasowym stroju kobiet w mundurze mogły dostrzegać dyskryminację. RAF chce tymczasem jawić się jako „współczesny i włączający pracodawca”, podane cytowany dziennik.

– Mamy mężczyzn, którzy chcą żyć jak kobiety, i kobiety, które chcą żyć jak mężczyźni, a także personel w ogóle nie przyznający się do żadnej płci – mówi dziennikowi anonimowe źródło w RAF. Z powodu otwarcia armii także dla transseksualistów zdecydowano o konieczności wypracowania jednego rodzaju stroju dla wszystkich, bez względu na ich płeć.

Jesteśmy po prostu wściekłe. Od II wojny światowej nosimy spódniczki. Tu chodzi o poprawność polityczną. Świat zwariował – ubolewa cytowana przez „The Sun” żołnierz RAF.

„Szaleństwem” nazwał decyzję RAF deputowany do Izby Gmin z ramienia torysów, Philip Davies. Jego zdaniem pomysł musiał zrodzić się w głowie kogoś z potężnym kompleksem winy, zaczytującego się w lewicowej prasie i mającego zbyt wiele czasu.

Już w roku 2001 kobiety służące w RAF uzyskały możliwość zakładania na parady nie spódniczek, a spodni, co miało prowadzić do większego równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Teraz spodnie okażą się prawdopodobnie obowiązkowe dla wszystkich, jakkolwiek rzecznik RAF powiedział w rozmowie z „The Sun”, że ostateczna decyzja co do formy nowego stroju jeszcze nie zapadła.

W brytyjskim lotnictwie 14 proc. żołnierzy to kobiety. To odsetek wyższy niż w piechocie lub marynarce.

Za: pch24.pl, źródła: jungefreiheit.de, thesun.co.uk

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy