w ,

Włochy: Muzułmanie domagają się legalizacji wielożeństwa!

– Poligamia musi stać się we Włoszech tak samo legalna jak jednopłciowe związki cywilne, na które państwo pozwoliło na początku tego roku. Nie ma sensownego powodu, by Włochy nie akceptowały małżeństw poligamicznych jeśli są osoby które wyrażają chęć ich zawarcia – ogłosił Hamza Piccardo, założyciel Związku Wspólnot i Organizacji Islamskich (Unia Społeczności i Organizacji Islamskich we Włoszech).

– Muzułmanie nie zgadzają się z homoseksualnymi związkami partnerskimi a mimo to muszą akceptować system, który pozwala na to. Poligamia powinna być takim samym prawem.

Oświadczenie Piccardo wywołało głębokie poruszenie we Włoszech, kraju w większości katolickim, który nadal pozostaje podzielony w kwestii związków partnerskich.

– Wieki walczono o prawa kobiet i nie można tego teraz zaprzepaścić. Posiadanie kilku żon nie ma nic wspólnego z prawami obywatelskimi – skomentowała Debora Serracchiani, wiceprzewodnicząca rządzącej Partii Demokratycznej (PD) w wywiadzie dla dziennika “Corriere della Sera”.

Za: http://www.dzienniknarodowy.pl/

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Robert Winnicki: “Katolicyzm liberalny jest nowotworem na ciele Kościoła Powszechnego!”

Mówią, że ludzie zwalniają się z pracy, bo państwo daje 116€ (500 zł) za dziecko. Kluczowe pytanie – jak niewiele musieli oni zarabiać, by dla 116€ odejść z pracy?!