Wojenna Modlitwa do Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej - Marian Hemar - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Wojenna Modlitwa do Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej – Marian Hemar

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zapraszam: https://prawicowyinternet.pl/marian-hemar/
Fragment audycji Witolda Zadrowskiego poświęconej wspomnieniom o M. Hemarze – pisarzu wyklętym…
“Modlitwa do Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej”

Matko Boska, Królowo łagodna, Jak Cię prosić? Każde słowo boli. Nie myśl o nas. Warszawa jest głodna. Nie dbaj o nas. Warszawa w niewoli.
Śmierć jastrzębiem nad Warszawą lata, W gruzach groza się czai. Bezprawie Stoi w oknach, jak żelazna krata. Nie myśl o nas. Niemcy są w Warszawie.
Nie dbaj o nas błędnych i zbłąkanych. Każde tchnienie litości i łaski Dla nich oszczędź i zachowaj dla nich – Dla ulicy, dla nędzy warszawskiej.
Ty, co w mroku oczyma ciemnymi Z ostrobramskich spoglądałaś złoceń – Nie myśl o nas – bądź przy nich, bądź z nimi – Im wynagródź wszystko, wszystko oceń.
Oni za nas, na gruzach kamienic, Już dla samej dumy trwania – trwali, Za nas patrząc, za strach naszych źrenic, Jak stolica w stos ruin się wali.
Oni za nas na śmierć wznieśli twarze, Nie w nadziei i nie ku zwycięstwu, Lecz by spełnić ową pieśń, co każe Wszcząć rozpaczy i dokonać męstwu.
Ach, z warszawskiej beztroski, z tej blagi, Z tej płochości i kpiarskiej swawoli – Nagle w niebo blask takiej powagi poszedł łuną – takiej aureoli.
Taką nagle błysło tajemnicą Nad ulicą podartą i krwawą! Myśmy ciebie nie znali – Orlico! Myśmy ciebie nie znali – Warszawo!
Trzeba było tych ognia języków, Trzeba było, aby został cmentarz I stos gruzów – nie! – to rząd pomników! Matko Boska – Ty im to spamiętasz.
Ty ich zziębłych osłoń połą nieba, Krew obetrzyj co wciąż z ruin dymi. Dzieciom mleka daj i głodnym chleba – A poległym – bądź przy nich. Bądź z nimi.
Policz wszystkich na cmentarzach skwerów. Tam krzyż każdy kwiatem Ci się schyli. Na schylone krzyże bohaterów Zawieś order – Virtuti Civili.

Marian Hemar

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,487FaniLubię
18,038ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy