w , ,

Wojna turecko-kurdyjska przeniosła się do Niemiec. Zobaczcie to wideo z lotniska w Hanowerze!

Około dwustu osób wzięło udział w masowej bijatyce Turkami i Kurdami, do której doszło w hali odlotów lotniska w Hanowerze. Policja musiała użyć gazu łzawiącego. Przyczyną zamieszek była najnowsza operacja militarna Turcji przeciwko siłom kurdyjskim w północnej Syrii.

Na hanowerskim lotnisku grupa kilkudziesięciu Kurdów zorganizowała protest przeciwko tureckiej ofensywie na pozycje kurdyjskie w Syrii. Jako miejsce wybrano tę część terminalu, gdzie obsługiwani są pasażerowie tureckich linii lotniczych. Z flagami Kurdystanu skandowali w stronę tureckich pasażerów hasła „Erdogan faszysta”, „Erdogan terrorysta”.

Doszło do przepychanek, a następnie do regularnej bijatyki między Turkami i uczestnikami kurdyjskiej manifestacji. Policja musiała siłą rozdzielać najbardziej agresywnych używając także gazu łzawiącego. Dwie osoby odniosły lekkie obrażenia. Wieczorem Kurdowie demonstrowali też w samym centrum Hanoweru.

Od momentu rozpoczęcia ofensywy wojsk tureckich przeciwko siłom kurdyjskim, w wielu miastach Niemiec dochodzi do antytureckich incydentów. W Lipsku i Kassel nieznani sprawcy oblali farbą meczety należące do islamsko-tureckiej unii religijnej DiTiB. W Minden ucierpiała natomiast siedziba ośrodka kulturalnego prowadzonego przez tę organizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ukraina – Rosja: co dzieje się między skonfliktowanymi państwami?

„Trzeba widzieć belkę w swoim oku”. Niemiecki eurodeputowany broni Polski