Wojna turecko-kurdyjska przeniosła się do Niemiec. Zobaczcie to wideo z lotniska w Hanowerze!

0
6756

Około dwustu osób wzięło udział w masowej bijatyce Turkami i Kurdami, do której doszło w hali odlotów lotniska w Hanowerze. Policja musiała użyć gazu łzawiącego. Przyczyną zamieszek była najnowsza operacja militarna Turcji przeciwko siłom kurdyjskim w północnej Syrii.

Na hanowerskim lotnisku grupa kilkudziesięciu Kurdów zorganizowała protest przeciwko tureckiej ofensywie na pozycje kurdyjskie w Syrii. Jako miejsce wybrano tę część terminalu, gdzie obsługiwani są pasażerowie tureckich linii lotniczych. Z flagami Kurdystanu skandowali w stronę tureckich pasażerów hasła „Erdogan faszysta”, „Erdogan terrorysta”.

Doszło do przepychanek, a następnie do regularnej bijatyki między Turkami i uczestnikami kurdyjskiej manifestacji. Policja musiała siłą rozdzielać najbardziej agresywnych używając także gazu łzawiącego. Dwie osoby odniosły lekkie obrażenia. Wieczorem Kurdowie demonstrowali też w samym centrum Hanoweru.

Od momentu rozpoczęcia ofensywy wojsk tureckich przeciwko siłom kurdyjskim, w wielu miastach Niemiec dochodzi do antytureckich incydentów. W Lipsku i Kassel nieznani sprawcy oblali farbą meczety należące do islamsko-tureckiej unii religijnej DiTiB. W Minden ucierpiała natomiast siedziba ośrodka kulturalnego prowadzonego przez tę organizację.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here