“Wyborcza” i środowisko LGBT zaatakowały prof. Smyczyńskiego za stwierdzenie, że “fundamentem rodziny jest para składająca się z mężczyzny i kobiety”

1
41440
http://www.ordoiuris.pl/

C.H. Beck to niemieckie wydawnictwo, które doskonale zna każdy absolwent prawa. W mojej domowej biblioteczce znajduje się kilka pozycji przez nich wydanych, w tym „Prawo rodzinne i opiekuńcze” prof. Tadeusza Smyczyńskiego, z którym miałem zajęcia i u którego zdawałem egzamin z prawa rodzinnego.

Wspaniały człowiek i wybitny specjalista w swojej dziedzinie! Dzisiaj został zaatakowany przez środowiska LGBT oraz “Gazetę Wyborczą” za stwierdzenie oczywistego faktu, że „fundamentem rodziny jest para składająca się z mężczyzny i kobiety, a nie para płciowo jednorodna”. Ten atak skrajnych środowisk i niszowej, antypolskiej gazetki spowodował reakcję wydawnictwa, które przeprosiło osoby, które “poczuły się urażone” oraz zapowiedziało, że zamierza podjąć weryfikację pracy prof. Smyczyńskiego! To jest chore!

Praca naukowa znanego autorytetu ma zostać poddana “weryfikacji” ponieważ dewiantom nie podoba się funkcjonujące w polskim ładzie konstytucyjnym rozumienie instytucji małżeństwa. Kto dzisiaj przejmuje się opinią “Gazety Wyborczej”? Upadającego pisemka przeznaczonego dla wymierających już beneficjentów poprzedniego ustroju…

Homoseksualista Krystian Legierski idzie dalej i domaga się wycofania ze sprzedaży podręcznika. Za cholerę się nie ugniemy przed terrorem mniejszości. Czytelników bloga wzywam do udostępniania tego wpisu z tagiem: #lgbtterror oraz pisania wiadomości do wydawnictwa C.H. Beck na Facebooku!

Oświadczenie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris:

Instytut Ordo Iuris uruchomił petycję w obronie prof. Smyczyńskiego, który w ostatnich dniach zaatakowany został przez organizację kwestionująca polski ład konstytucyjny do której dołączyło Wydawnictwo C.H. Beck.

Prof. Tadeusz Smyczyński jest wybitnym autorytetem w zakresie prawa rodzinnego, nauczycielem wielu pokoleń prawników. Jego klasyczny podręcznik „Prawo rodzinne i opiekuńcze”, którego wydawcą jest C.H. Beck, zawiera oczywiste stwierdzenie, że „fundamentem rodziny jest para składająca się z mężczyzny i kobiety, a nie para płciowo jednorodna”. Profesor stwierdził również, że żądanie zrównania związków homoseksualnych z małżeństwem można zaliczyć do „przejawów nadużywania idei ochrony praw człowieka, godzących w porządek prawny i społeczny”. W ostatnich tygodniach te właśnie stwierdzenia wykorzystano do ataku na Profesora Smyczyńskiego przez organizację kwestionującą naturę małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, którą chroni art. 18 Konstytucji.

Wydawnictwo C.H. Beck, wydawca podręcznika Prof. Smyczyńskiego, zamiast zignorować ataki na swego autora, wsparło je, dając do zrozumienia, jakoby prof. Smyczyński naruszył standardy akademickie. Wydawnictwo C.H. Beck stwierdziło wprost na swoim profilu Facebook, że ”Wydawnictwo podjęło kroki w kierunku weryfikacji przyczyn oraz zakresu, w którym zawarte w publikacji treści ocenne wykraczają poza przyjęte w ramach akademickiego wykładu prawa standardy”.

W obronie Profesora Smyczyńskiego Instytut Ordo Iuris uruchomił petycję „Stop atakowi na Profesora Smyczyńskiego”, gdzie każdy może wyrazić swój sprzeciw wobec postawy Wydawnictwa. Jak zaznaczono w treści petycji „Wydawnictwo C. H. Beck w swoim oświadczeniu opublikowanym na Facebooku wykroczyło w rażący sposób poza standardy, jakie w społeczeństwie polskim obowiązują w relacjach z nauczycielami akademickimi. Dotyczy to zwłaszcza osoby cieszącej się tak wielką renomą i autorytetem jak Profesor Tadeusz Smyczyński, który obdarzył zaufaniem Państwa Wydawnictwo publikując w nim swój klasyczny podręcznik prawa rodzinnego i opiekuńczego”.

Działania podjęte przez Ordo Iuris to nie tylko gest poparcia dla wybitnego autorytetu środowiska prawniczego jakim jest niewątpliwe prof. Smyczyński, ale także wyraz sprzeciwu wobec kwestionowania porządku konstytucyjnego przez skrajne środowiska, propagujące wątpliwą obyczajowość. Nie może być przyzwolenia na podważanie tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Konsternacje budzi też reakcja Wydawnictwa, które swoim oświadczeniem sugerowało, jakoby prof. Smyczyński naruszył standardy akademickie – powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.

Oczekujemy, że wydawnictwo prawnicze, zabierając głos w debacie publicznej, respektować będzie przede wszystkim ład konstytucyjny Rzeczypospolitej Polskiej, a nie wspierać roszczenia podważających go subkultur obyczajowych – dodaje Joanna Banasiuk.

Instytut oczekuje od Wydawnictwa przeprosin Profesora Smyczyńskiego w stosownej formie.

Treść petycji dostępna jest: http://www.maszwplyw.pl/stop-atakowi-na-profesora-smyczynskiego,62,k.html

Za: http://www.ordoiuris.pl/

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here