Wykład: KOŚCIÓŁ A WOLNY RYNEK – o. Jacek Gniadek SVD – Szczecin, 29 listopada 2016

0
3513

29 listopada Stowarzyszenie KoLiber Szczecin wraz z Klubem Republikańskim Szczecin zorganizowały spotkanie z ks. Jackiem Gniadkiem, zatytułowane “Kościół a wolny rynek”.
– Czy wolnorynkowy kapitalizm da się pogodzić z etyką chrześcijańską?
– Czy chrześcijanin może być zwolennikiem oddzielenia gospodarki od państwa?
– Czy chęć powiększania majątku jest grzechem?
– Co mówi Biblia na temat moralności systemów gospodarczych?
– Czy Kościołowi i i naukom Chrystusa bliżej do systemu kapitalistycznego, czy socjalistycznego?

► Subskrybuj mój kanał YouTube: http://bit.ly/1IN40Xl
► ZOBACZ ROZMOWĘ z ks. Gniadkiem:

O. Jacek Gniadek SVD jest misjonarzem werbistą i doktorem teologii moralnej. Pracował przez wiele lat na misjach w Afryce (w Kongo, Botswanie, Liberii i Zambii). Wykładowca uczelni ASBiRO. Swoją działalnością udowadnia słuszność rozwiązań libertariańskich i minarchistycznych, jako najlepiej uzupełniających się z etyką chrześcijańską.
Jest autorem dwóch książek z teologii i ekonomii:
– “DWAJ LUDZIE Z GALICJI – koncepcja osoby ludzkiej według Ludwiga von Misesa i Karola Wojtyły”, w której porównuje koncepcję człowieka działającego, wg austriackiego ekonomisty, von Misesa, z naukami Jana Pawła II (encykliką Centesimus annus)
więcej – http://www.jacekgniadek.com/ksiazki/dwaj-ludzie-z-galicji-zamiast-wstepu/
– “EKONOMIA BOŻA I LUDZKA. Kazania wolnorynkowe”, w której przedstawia wspólną płaszczyznę między naukami Jezusa Chrystusa a ideą wolności, przedsiębiorczości, zarabiania, zysku, kapitalizmu, wolnego rynku…
więcej – http://www.jacekgniadek.com/ekonomia-boza-i-ludzka-kazania-wolnorynkowe/

– Piszę o misjach, Afryce i ekonomii. Nie dzielę człowieka na homo oeconomicus i homo religiosous. Łączę to, co inni dzielą. Jedni w ekonomii, a drudzy w teologii – mówi o sobie ks. Jacek Gniadek SVD.

W tym roku wrócił z Afryki i mieszka w Warszawie. Jest prezesem Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu, która pomaga migrantom w stolicy oraz sekretarzem stowarzyszenia “Sinicum” im. Michała Boyma SJ, które pomaga Kościołowi w Chinach.

www.jacekgniadek.com
#koliber #republikanie #wolnyrynek

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here