Za pomysłem zakazu hodowli zwierząt futerkowych stoją zagraniczni lobbyści. Zrobią wszystko, aby przejąć gigantyczne zyski do siebie

0
1578

Fakty są następujące – Polska jest światowym liderem produkcji futer ze skór zwierząt hodowlanych. Rocznie na samym tylko eksporcie skór za granicę zarabiamy ponad dwa miliardy złotych! Teraz w sejmie pojawił się pomysł, aby na terytorium naszego kraju całkowicie zakazać hodowli zwierząt futerkowych. Wykorzystując słabość prezesa PiS do zwierząt, ktoś chce przejąć potężny rynek produkcyjny. Aby dowiedzieć się kto to taki, wystarczy sobie uświadomić, że najbardziej z decyzji o zakazie cieszyć się będą producenci z Danii, Niemiec oraz Rosji.

Uchwalenie ustawy, która ze względów humanitarnych miałaby wprowadzić na terenie naszego kraju całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wcale nie uchroni tych zwierząt przed śmiercią. Światowy popyt na skóry i futra sprawia, że wspomniane zwierzęta zostaną tak czy inaczej zabite. Jedyną różnicą jest to, że będą zabijane w innych państwach, które dziś są największymi konkurentami Polski w tej branży (tj. w Danii, Niemczech i Rosji).

To, że za pomysłem wprowadzenia całkowitego zakazu hodowli zwierząt futerkowych stoją zagraniczni lobbyści, nie ma wątpliwości Jacek Podgórski – dyrektor w Instytucie Gospodarki Rolnej, pierwszego w Polsce niezależnego think-thanku zajmującego się tematami związanymi z rolnictwem. W wywiadzie, jakiego udzielił jakiś czas temu tygodnikowi “Do Rzeczy”, wypowiedział rzecz następującą:

“Nie wierzę, że politycy sami wpadli na pomysł zniszczenia jednej z najprężniej rozwijających się branż polskiego rolnictwa. To, co się dzieje, jest po prostu niedorzeczne i poczytuję to jako przejaw działania na szkodę polskiej gospodarki, a bezpośrednio na szkodę samych Polaków. Nie wierzę, że osoby, które stać powinny na straży interesu narodowego, chcą za bezcen oddać naszego eksportowego czempiona Niemcom czy Rosjanom”.

Sprawa wydaje się być zatem bardzo poważna. Kto wie, może tematem powinna się zainteresować ABW? Wszak chodzi o wielomiliardowe zyski, które w wyniku przyjęcia niedorzecznej ustawy forsowanej przez lobbystów, powędrują do naszych największych konkurentów!

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here